Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

ZPP wnioskuje do Ministra Edukacji o nowelizację rozporządzenia w sprawie nauki zdalnej

ZPP wnioskuje do Ministra Edukacji o nowelizację rozporządzenia w sprawie nauki zdalnej fotolia.pl

Prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich Andrzej Płonka zwrócił się do Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka z wnioskiem o dokonanie nowelizacji rozporządzenia dotyczącego nauki zdalnej. Starosta Bielski zwrócił uwagę, że uregulowania wymaga kwestia szkół specjalnych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych czy internatów.

„Wnioskujemy o dodanie przepisu umożliwiającego stosowanie przepisów powołanego rozporządzenia, w tym nauczania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość do jednostek systemu oświaty, których działalność została zawieszona na podstawie odrębnych przepisów” – czytamy w piśmie.

Andrzej Płonka zaznaczył, że do ZPP napływają sygnały, że pogarszająca się sytuacja epidemiczna może zaważyć na zawieszenie zajęć w takich placówkach jak szkoły specjalne, młodzieżowe ośrodki wychowawcze, internaty, młodzieżowe ośrodki socjoterapii czy oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych. Ewentualne nauczanie zdalne w tego typu jednostkach oświatowych nie jest jednak obecnie uwarunkowane prawnie. Stąd wniosek o nowelizację przepisów i dostosowanie ich do aktualnej sytuacji.

Pt., 13 Lst. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska