Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

O portalu


wartowiedziec.pl – samorządowy portal informacyjny

Dziennik Warto Wiedzieć, zlokalizowany pod adresem www.wartowiedziec.pl to ogólnopolski portal informacyjny poświęcony problematyce funkcjonowania samorządu terytorialnego.
Portal prowadzony jest w formule dziennika, a wydawcą jest Związek Powiatów Polskich (więcej o ZPP na stronie www.zpp.pl).
Materiały umieszczane w Dzienniku Warto Wiedzieć dedykowane są zarówno pracownikom samorządowym, radnym jak i innym osobom zainteresowanym bliższym poznaniem zagadnień istotnych dla funkcjonowania gmin, powiatów i województw.

Na łamach Dziennika Warto Wiedzieć można znaleźć między innymi:

 • aktualności dotyczące funkcjonowania samorządów terytorialnych (aktualne raporty, analizy, opinie),
 • informacje o szkoleniach, konferencjach, seminariach i innych wydarzeniach,
 • informacje prawne i finansowe dotyczące działalności podmiotów samorządowych,
 • aktualności związane z możliwością aplikowania o środki zewnętrzne, o które może ubiegać się samorząd,
 • dobre praktyki działania gmin, powiatów i województw.

W Dzienniku zamieszczane są także informacje kierowane bezpośrednio do określonych grup pracowników samorządowych (dodatki branżowe).

Codziennie prenumeratorzy otrzymują newslettery zawierające skrót wiadomości zamieszczanych na portalu wartowiedziec.pl Rozsyłane serwisy to:

 • Serwis główny (w poniedziałek),
 • Polityka zdrowotna (w poniedziałek)
 • Komunikacja i transport (we wtorek)
 • Architektura i budownictwo (we wtorek)
 • Edukacja, kultura i sport (w środę)
 • Rozwój i fundusze (w środę)
 • Polityka społeczna (w czwartek)
 • Legislacja (w piątek-niedzielę)
 • Przegląd tygodnia (w piątek)


Jak powstał Dziennik Warto Wiedzieć?

2 stycznia 2006 roku Związek Powiatów Polskich, w ramach strony internetowej www.zpp.pl, zainicjował wydawanie Biuletynu Informacyjnego skierowanego do środowiska samorządowego, o tytule “Warto wiedzieć”.
Formuła pierwszych numerów była bardzo prosta, bez selekcji na działy tematyczne i w bardzo skromnym zespole redakcyjnym.
7 maja 2007 roku biuletyn przeszedł gruntowny zmianę, otrzymując nową szatę graficzną i formę elektroniczną (.pdf). Od 14 maja 2007 roku sukcesywnie zaczęły pojawiać się jego branżowe dodatki. Formuła taka przetrwała do 27 grudnia 2010 roku.

Nowe oblicze – nowa jakość

Wychodząc na wprost oczekiwaniom stawianym nowoczesnym mediom, a przede wszystkim wsłuchując się w głosy płynące od Czytelników, Związek Powiatów Polskich postanowił o wdrożeniu i uruchomieniu internetowej platformy wspierającej funkcjonowanie gazety.
4 lutego 2011 roku dokonano wpisu do KRS Sądu Okręgowego w Warszawie (Wydział VII Cywilny Rejestrowy) pod numerem PR 17161 nowego tytułu: Dziennik Warto Wiedzieć i rozpoczęła działalność w pełni internetowa odsłona serwisu informacyjnego dostępna pod adresem: www.wartowiedziec.pl

Osoby współtworzące portal

Inicjatorem powstania Dziennika Warto Wiedzieć, a zarazem jego pierwszym i długoletnim redaktorem naczelnym (2006-2014) był Marek Wójcik. Od 2014 roku rolę redaktora naczelnego przejął Rafał Rudka (wcześniej, od 2007 roku będący sekretarzem redakcji).

Z Dziennikiem współpracowali także: Barbara Łączna (sekretarz redakcji w latach 2010-2016), Małgorzata Krajewska (redaktor w latach 2012-2014), Bartosz Borek (redaktor w latach 2015-2016), Marcin Maksymiuk (redaktor w latach 2015-2018), Tadeusz Narkun (redaktor w latach 2007-2019), Jarosław Komża (redaktor w latach 2011-2019), Dawid Kulpa (redaktor w latach 2012-2019), Monika Małowiecka (redaktor w latach 2015-2021).


Zachęcamy do korzystania z Dziennika Warto Wiedzieć i do współpracy w jego redagowaniu.

Zastrzegamy sobie prawo nie publikowania lub skracania nadesłanych materiałów.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pon., 2 St. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: