Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

O portalu


wartowiedziec.pl – samorządowy portal informacyjny

Dziennik Warto Wiedzieć, zlokalizowany pod adresem www.wartowiedziec.pl to ogólnopolski portal poświęcony problematyce funkcjonowania samorządu terytorialnego.
Portal prowadzony jest w formule dziennika, a wydawcą jest Związek Powiatów Polskich (więcej o ZPP na stronie www.zpp.pl).
Materiały umieszczane w Dzienniku Warto Wiedzieć dedykowane są zarówno do pracowników samorządowych, radnych jak i do innych osób zainteresowanych bliższym poznaniem zagadnień istotnych dla działania gmin, powiatów i województw.

Na naszych łamach Dziennika Warto Wiedzieć znajdziecie Państwo między innymi:

 • aktualności dotyczące funkcjonowania samorządów terytorialnych (aktualne raporty, analizy, opinie),
 • informacje o szkoleniach, konferencjach, seminariach i innych wydarzeniach,
 • informacje prawne i finansowe dotyczące działalności podmiotów samorządowych,
 • aktualności związane z możliwością aplikowania o środki zewnętrzne, o które może ubiegać się samorząd,
 • dobre praktyki działania gmin, powiatów i województw.

W Dzienniku zamieszczane są także informacje kierowane bezpośrednio do określonych grup pracowników samorządowych (dodatki branżowe).

Dziennik Warto Wiedzieć wydawany jest codziennie od poniedziałku do piątku.

Codziennie nasi prenumeratorzy otrzymują newslettery zawierające skrót wiadomości zamieszczanych na portalu wartowiedziec.pl
Serwisy wydawane są w dniach:

 • Serwis główny (w poniedziałek),
 • Polityka zdrowotna (w poniedziałek)
 • Komunikacja i transport (we wtorek)
 • Architektura i budownictwo (we wtorek)
 • Edukacja, kultura i sport (w środę)
 • Rozwój i fundusze (w środę)
 • Polityka społeczna (w czwartek)
 • Legislacja (w piątek-niedzielę)
 • Przegląd tygodnia (w piątek)

Jak powstał Dziennik Warto Wiedzieć?

2 stycznia 2006 roku Związek Powiatów Polskich, w ramach strony internetowej www.zpp.pl, zainicjował wydawanie Biuletynu Informacyjnego skierowanego do środowiska samorządowego, o tytule “Warto wiedzieć”.
Formuła pierwszych numerów była bardzo prosta, bez selekcji na działy tematyczne i w bardzo skromnym zespole redakcyjnym.
7 maja 2007 roku biuletyn przeszedł gruntowny zmianę, otrzymując nową szatę graficzną i formę elektroniczną (.pdf). Od 14 maja 2007 roku sukcesywnie zaczęły pojawiać się jego branżowe dodatki. Formuła taka przetrwała do 27 grudnia 2010 roku.

Nowe oblicze – nowa jakość

Wychodząc na wprost oczekiwaniom stawianym nowoczesnym mediom, przede wszystkim wsłuchując się w głosy płynące od Czytelników, Związek Powiatów Polskich postanowił o wdrożeniu i uruchomieniu internetowej platformy wspierającej funkcjonowanie gazety.
Z dniem 4 lutego 2011 roku dokonano wpisu do KRS Sądu Okręgowego w Warszawie (Wydział VII Cywilny Rejestrowy) pod numerem PR 17161 nowego tytułu: Dziennik Warto Wiedzieć i rozpoczęła działalność w pełni internetowa odsłona serwisu informacyjnego dostępna pod adresem: www.wartowiedziec.pl

Osoby współtworzące portal

Inicjatorem powstania Dziennika Warto Wiedzieć, a zarazem jego pierwszym i długoletnim redaktorem naczelnym (2006-2014) był Marek Wójcik.

Z Dziennikiem współpracowali także: Barbara Łączna (sekretarz redakcji w latach 2010-2016), Małgorzata Krajewska (redaktor w latach 2012-2014), Bartosz Borek (redaktor w latach 2015-2016), Marcin Maksymiuk (redaktor w latach 2015-2018), Tadeusz Narkun (redaktor w latach 2007-2019), Jarosław Komża (redaktor w latach 2011-2019), Dawid Kulpa (redaktor w latach 2012-2019), Monika Małowiecka (redaktor w latach 2015-2021).


Zachęcamy do korzystania z Dziennika Warto Wiedzieć i do współpracy w jego redagowaniu. Zastrzegamy sobie prawo nie publikowania lub skracania nadesłanych materiałów.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pon., 2 St. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: