Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Obiad w szkole a nauka zdalna

Obiad w szkole a nauka zdalna fotolia.pl

Do tej pory tysiące dzieci korzystało z Programu „Posiłek w szkole i w domu” w ramach tego programu dzieci te otrzymywały w szkole darmowy obiad. Dla wielu dzieci ten szkolny obiad był jedynym ciepłym posiłku w ciągu dnia. Teraz nauka z uwagi na epidemię przeniosła się do domów. Zatem jak obecnie działa program, czy dzieci potrzebujące mogą gdzieś zjeść ciepły posiłek?

Ze środków przekazywanych w ramach programu gminy udzielają wsparcia osobom spełniającym konkretne warunki, w tym kryterium dochodowe. Pomoc udzielana jest w formie posiłku, świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych

Kryterium dochodowe uprawniające do skorzystania z Programu wynosi: dla osoby samotnie gospodarującej 1051,50 zł, na osobę w rodzinie 792 zł.

W sytuacji, w której dziecko nie uczęszcza do szkoły z powodu jej zamknięcia w związku z sytuacją epidemiczną, w konsekwencji czego nie spożywa posiłków w stołówce szkolnej, kierownik ośrodka pomocy społecznej ma możliwość przyznania na ten okres pomocy w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych. Nie jest więc tak, że osoby kwalifikujące się do wsparcia nie otrzymają pomocy.

Źródło: MRPiPS 

Pt., 13 Lst. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek