Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowe zasady przyznawania dodatków covidowych

Nowe zasady przyznawania dodatków covidowych fotolia.pl

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił, że od 1 listopada br. personel medyczny otrzyma dodatkowe wynagrodzenie za każdą godzinę opieki nad pacjentem z COVID-19. Nowe zasady mają być prostsze niż te, które obowiązywały dotychczas co pozwoli na wypłacanie dodatków z większą przejrzystością.

Wprowadzenie godzinowego rozliczania czasu pracy przy pacjencie covidowym znacznie ułatwia placówkom medycznym wskazanie osób, które powinny otrzymać dodatek oraz indywidualne określenie jego wysokości. Nowe zasady są jednolite w skali kraju i obowiązują na oddziałach placówek medycznych, które zapewniają łóżka dla osób z COVID-19 (tzw. II poziom zabezpieczenia covidowego).

Dodatek covidowy wynosi 100% wynagrodzenia, które wynika z umowy o pracę lub z umowy cywilnoprawnej, należnego za każdą godzinę pracy osoby, która (kryteria poniżej muszą być spełnione łącznie): wykonuje zawód medyczny, uczestniczy w udzielaniu świadczeń zdrowotnych i ma bezpośredni kontakt z pacjentami z podejrzeniem i z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 oraz pracuje na oddziałach, w których placówka medyczna zapewnia łóżka dla pacjentów z podejrzeniem oraz z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 (tzw. II poziom zabezpieczenia covidowego).

Maksymalna miesięczna kwota dodatku nie może przekroczyć 15 tys. zł. Środki na dodatkowe wynagrodzenie pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Narodowy Fundusz Zdrowia odpowiada za przekazanie placówkom medycznym środków na sfinansowanie dodatkowego wynagrodzenia. Fundusz wypłaca placówkom należne środki w terminie 3 dni, pod warunkiem, że przesłane dokumenty są prawidłowe i nie wymagają korekty lub uzupełnienia.

Źródło: NFZ 

Czw., 11 Lst. 2021 1 Komentarz Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek

Komentarze

Kryspin
0 # Kryspin 2021-11-29 18:40
Wszyscy coś tam dostają, a my którzy zapieprzaliśmy 40 lat pracy i mamy trochę większą emeryturę bo nam więcej zabierali na składki - rentowe,emeryta lne,wypadkowe, chorobowe i podatek oraz ubezpieczenie zdrowotne to jesteśmy za to upokarzani bo 14 dostałam za karę 40 zł,a tacy co nie wykazali nawet stażu potrzebnego do emerytury dostają całą sumę 1000 zł.a nas się karze.Tylko za co.Jestem niepełnosprawny z pierwszą grupą i nic mi się nie należy. Ani 500+,Ani 14-tka nawet leki muszę płacić nie wszystkie ale większość 100%.A nawet zabrano nam przywilej być zasłużony w sklepie poza kolejnością.To jest HAŃBA - przecież to nic nie kosztuje a bardzo często muszę rezygnować z kolejki bo mi się robi słabo.(...)
| | |