Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Powstanie Polski Ośrodek Szkoleniowy Ratownictwa Morskiego

Powstanie Polski Ośrodek Szkoleniowy Ratownictwa Morskiego fotolia.pl

W Szczecinie powstanie międzywydziałowy ośrodek szkoleniowy dla branży morskiej. Da on możliwość innowacyjnego kształcenia praktycznego studentów przygotowując ich do pracy w sektorze gospodarki morskiej. Realizacja inwestycji została zaplanowana na lata 2022-2025.

Ośrodek utworzony przez Akademię Morską w Szczecinie ma uzupełnić powstające przy ul. Dębogórskiej Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających. Według planów znajdzie się tam m.in. nowoczesny obiekt dydaktyczny, centrum symulacji medycznej, czy centrum symulacji walki z ogniem i wodą. Realizacja tego przedsięwzięcia przyczyni się do podniesienia kwalifikacji specjalistów, którzy będą kształceni w tym miejscu.

Program wieloletni pn. „Budowa Polskiego Ośrodka Szkoleniowego Ratownictwa Morskiego” został ustanowiony uchwałą Rady Ministrów z 6 kwietnia 2022 r. Celem projektu jest stworzenie warunków do wykształcenia wysoko wykwalifikowanych kadr na potrzeby gospodarki morskiej, żeglugi międzynarodowej i śródlądowej, transportu, ratownictwa, geodezji morskiej i lądowej.

Koszt inwestycji to ok. 73,4 mln zł.

Źródło: MI

Śr., 11 Mj. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska