Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ministrowie Edukacji i Nauki oraz Zdrowia piszą do rodziców w sprawie szczepień dzieci przeciwko COVID-19

Ministrowie Edukacji i Nauki oraz Zdrowia piszą do rodziców w sprawie szczepień dzieci przeciwko COVID-19 fotolia.pl

Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Zdrowia w specjalnym liście zwrócili się do rodziców i opiekunów dzieci w wieku 5-11 lat. Informacje przekazane przez ministrów mają pomóc w podjęciu świadomej decyzji dotyczącej szczepień przeciwko COVID-19 tej grupy wiekowej.

Ministrowie Przemysław Czarnek i Adam Niedzielski poinformowali rodziców i opiekunów o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków (EMA) w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podkreślili, że rekomendacja opiera się na udowodnionych danych naukowych świadczących o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki. Wskazali również, że Polska miała bieżący dostęp do wszelkich informacji, na bazie których podejmowane były decyzje o dopuszczeniu szczepień dzieci w tej grupie wiekowej.

Szefowie resortów zdrowia oraz edukacji i nauki podkreślają, że celem wspólnego listu jest przekazanie rodzicom i opiekunom sprawdzonych informacji dotyczących szczepień.

Minister Zdrowia oraz Minister Edukacji i Nauki zwracają również uwagę na korzyści związane z podaniem szczepionki. – Chcemy podkreślić, że szczepionki to nie tylko skuteczna ochrona, ale także szansa na kontynuowanie nauki stacjonarnej przez cały rok szkolny. Zaszczepiony uczeń czy przedszkolak nie trafia na 10-dniową kwarantannę, gdy w klasie lub grupie pojawia się przypadek zachorowania na COVID-19 – piszą Przemysław Czarnek i Adam Niedzielski.  

List został wysłany do szkół przez System Informacji Oświatowej. Za pośrednictwem dyrektorów trafi do rodziców i opiekunów. 

Źródło: MEiN

Czw., 2 Gr. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska