Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ruszyła III edycja konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski”

Ruszyła III edycja konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski” fotolia.pl

Urokliwe krajobrazy, klimatyczne miasteczka, bogata kultura i folklor, parki narodowe i krajobrazowe, gęsta sieć tras rowerowych, liczne ścieżki i szlaki, którymi można dotrzeć w miejsca zupełnie nieznane zachęcają do aktywnego zwiedzania regionu i jego odkrywania na nowo – tak wiele ma Małopolska do zaoferowania.

Głównym celem konkursu jest wyłonienie, nagrodzenie i promocja najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych turyście miejsc oraz ofert turystycznych w Małopolsce.

- Małopolska to wyjątkowy region. Jesteśmy tu bliżej natury, możemy doświadczać jej piękna, odkrywać wyjątkowe miejsca, zaprzyjaźnić się z mieszkańcami, kosztować lokalnych specjałów, zachwycić się zapierającymi dech w piersiach widokami i zabrać ze sobą wspaniałe wspomnienia. Podróżując po Małopolsce spotykamy podczas swoich wędrówek mnóstwo skarbów turystycznych, które trzeba promować. Stąd idea konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski” – mówi wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Tegoroczna edycja konkursu, odbywa się w cieniu pandemii COVID-19, która odcisnęła piętno na turystyce oraz znacząco utrudniła podróżowanie po regionie. Stopniowe znoszenie ograniczeń pozwoliło na wznowienie podróży, a w konsekwencji ożywienie branży turystycznej. Epidemia zmieniła także sposób podróżowania i preferencje turystów. Dziś, turyści dużą wagę przywiązują do bezpieczeństwa i coraz częściej wybierają miejsca mniej znane, z dala od zgiełku tętniących życiem miast, głównych centrów turystycznych, blisko natury, w otoczeniu malowniczych krajobrazów.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym etapie, trwającym od 3 do 20 sierpnia br. czekamy na zgłoszenia kandydatur tradycyjnie już w sześciu kategoriach:

  • Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna;
  • Najciekawszy szlak turystyczny;
  • Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne;
  • Unikatowa atrakcja turystyczna;
  • Sielskie klimaty – wypoczynek na wsi;
  • W gościnie – oferta kulinarna.

Aby zgłosić kandydata, należy zaklasyfikować go do jednej z powyższych kategorii oraz upewnić się, że właściciel/gospodarz/organizator wyraża zgodę na udział w konkursie. Zgłaszanie kandydatur odbywa się poprzez formularz dostępny pod adresem konkurs.visitmalopolska.pl.

Drugi etap konkursu, polegający na głosowaniu internautów, będzie trwać od 2 – 21 września br. Zwycięzców konkursu poznamy już w październiku.

- Mam nadzieję, że kolejna edycja konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski” pozwoli nam na wyłonienie ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych, również tych mniej znanych, nieoczywistych. Dzięki temu zaplanowanie fascynującego weekendu lub wakacyjnej, pełnej wrażeń wyprawy po Małopolsce będzie niezwykle proste, a każdy dzień w drodze i każde spotkanie z dziedzictwem regionu stanie się niezapomnianym przeżyciem – dodaje wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Na laureata konkursu w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” czeka nagroda Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł. Wszyscy laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną, realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w 2022 r.

Konkurs przeznaczony jest dla jednostek samorządu terytorialnego, samorządów gospodarczych, lokalnych organizacji turystycznych, lokalnych grup działania, stowarzyszeń, fundacji turystycznych, prywatnych przedsiębiorców (np. właścicieli obiektów i atrakcji turystycznych, organizatorów imprez i wydarzeń turystycznych), zarządców szlaków, innych podmiotów działających w sektorze turystycznym oraz osób fizycznych.

Konkurs „Turystyczne Skarby Małopolski” organizowany jest już po raz trzeci przez Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Źródło: www.malopolska.pl

Śr., 4 Sp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś