Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W województwie lubelskim powstaną kolejne obwodnice

W województwie lubelskim powstaną kolejne obwodnice fotolia.pl

Podpisano umowy o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg budowy trzech obwodnic w województwie lubelskim: Hrubieszowa, Opola Lubelskiego i Tarnogrodu. Łączna kwota wsparcia dla zadań zgłoszonych przez Zarząd Województwa Lubelskiego wyniesie ok. 139 mln zł.

Obwodnica Hrubieszowa
Obwodnica Hrubieszowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 844 będzie miała ok. 6,2 km długości. Całkowita wartość tego zadania wyniesie 75 mln zł, a przyznana kwota dofinansowania z RFRD to 52,5 mln zł. Dofinansowanie obejmuje zarówno przygotowanie dokumentacji projektowej, jak i budowę obwodnicy. Planowany termin oddania obwodnicy do użytkowania to koniec 2024 roku.

Obwodnica Opola Lubelskiego
Obwodnica Opola Lubelskiego (etap I) zostanie poprowadzona po wschodniej stronie miasta. Inwestycja uzyskała dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 27 mln zł, a koszt jej budowy to 45 mln zł. Dofinansowanie obejmuje budowę obwodnicy. Obecnie ruch tranzytowy na kierunku północ-południe odbywa się drogą wojewódzką nr 824 przez centrum Opola Lubelskiego do włączenia do drogi wojewódzkiej nr 747. Nowa trasa przyczyni się do wyprowadzenia ruchu tranzytowego z centrum miasta oraz poprawy warunków życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Udostepnienie do ruchu obwodnicy o długości 1,75 km zaplanowano na koniec 2024 roku.

Obwodnica Tarnogrodu
Koszt budowy obwodnicy Tarnogrodu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 wyniesie 85 mln zł, a kwota rządowego dofinansowania to 59,5 mln zł. Dofinansowanie obejmuje zarówno przygotowanie dokumentacji projektowej, jak i budowę obwodnicy. Nowa trasa będzie miała około 6 km długości. Inwestycja została zaplanowana w nowym przebiegu po zachodniej stronie Tarnogrodu. Planowany termin oddania do użytkowania tej obwodnicy to koniec 2024 roku.

Źródło: MI

Śr., 22 Czrw. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska