Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

V edycja konkursu „Dworzec Roku”

V edycja konkursu „Dworzec Roku” fotolia.pl

7 czerwca wystartowała piąta edycja konkursu „Dworzec Roku”, wspólnego przedsięwzięcia Fundacji „Pro Kolej” i Fundacji Grupy PKP, którego patronem honorowym jest Prezes Urzędu Transportu Kolejowego. Dotychczasowymi zwycięzcami były dworce w Wągrowcu, Rudzie Śląskiej Chebziu, Goczałkowicach Zdroju i Oświęcimiu.

Konkurs „Dworzec Roku” ma na celu wyróżnienie najlepszych dworców kolejowych w Polsce i promowanie pozytywnych zmian w infrastrukturze kolejowej oraz dobrych praktyk w obsłudze podróżnych. Premiowane są dworce nowoczesne i funkcjonalne. Swój głos można oddać poprzez formularz dostępny na stronie internetowej konkursu www.dworzec-roku.pl.

Na podstawie wszystkich zgłoszeń, na które organizatorzy czekają do 20 lipca 2022 roku, wyłonią nie mniej niż 20 dworców, które podlegać będą audytowi. Po zapoznaniu się z jego wynikami, profesjonalne jury wyłoni obiekt, który otrzyma tytuł „Dworca Roku 2022”, a dodatkowo z najlepszej dziesiątki dworców internauci wybiorą ten, który otrzyma Nagrodę Publiczności. Finałowy etap konkursu przewidziany jest na październik/listopad.

Źródło: UTK

Śr., 15 Czrw. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś