Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pieniądze na autobusy do wzięcia! Konkurs w ramach KPO

Pieniądze na autobusy do wzięcia! Konkurs w ramach KPO fot.pixabay

Ministerstwo Infrastruktury zachęca do wzięcia udziału w II naborze wniosków w ramach inwestycji KPO E1.1.2 Zero- i niskoemisyjny transport zbiorowy (autobusy). W puli jest aż 1,4 mld złotych na inwestycje autobusowe w transporcie regionalnym. W piśmie skierowanym do korporacji samorządowych wskazuje na założenia programu i jego zakres.

Wsparcie przeznaczone jest dla przedsięwzięć obejmujących zakup zeroemisyjnego taboru autobusowego (elektrycznego, wodorowego) lub niskoemisyjnego taboru autobusowego (zasilanego paliwami alternatywnymi – CNG, LPG, LNG), wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania/tankowania (jeśli dotyczy), w tym taboru zasilanego olejem napędowym (diesel, norma nie niższa niż EURO VI) oraz hybrydy HEV/MHEV, hybrydy plug-in (PHEV). Dofinansowanie każdego z tych przedsięwzięć może wynieść od 80 do 95 proc. wydatków kwalifikowalnych.

Przedsięwzięcia wspierane przez środki unijne mają być nakierowane na:

  1. obsługę nowoutworzonych pozamiejskich linii autobusowych;
    lub
  2. wymianę taboru autobusowego na dotychczas funkcjonujących pozamiejskich liniach autobusowych zagrożonych likwidacją (ze względu na przestarzały tabor i/lub deficytowość linii).

Nabór potrwa od 13 maja do 14 czerwca 2024 r. natomiast dokumentacja konkursowa zawierająca szczegółowe wymogi uzyskania wsparcia jest już dostępna na stronach internetowych Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Kolejność składania wniosków o objęcie przedsięwzięcia wsparciem nie będzie miała wpływu na wyniki.

Pismo Ministerstwa załączamy poniżej.

Czw., 18 Kw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński