Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przed nami Klub Miast Przyszłości: System Monitorowania Usług Publicznych

Przed nami Klub Miast Przyszłości: System Monitorowania Usług Publicznych fotolia.pl

Współcześnie samorządy stają przed licznymi wyzwaniami, które wymagają podejmowania trafnych decyzji w obszarze polityki publicznej, rozwoju infrastruktury oraz efektywnej alokacji zasobów. W kontekście dynamicznych zmian społeczno-gospodarczych i rosnących oczekiwań społeczności lokalnej, kluczowym czynnikiem staje się wykorzystanie danych i statystyk publicznych jako solidnego fundamentu dla podejmowania decyzji.

23 maja br. o godzinie 11:00 odbędzie się Klub Miast Przyszłości, organizowany przez PFR dla Miast, który poświęcony będzie Systemowi Monitorowania Usług Publicznych (SMUP).

To wartościowe narzędzie, opracowane przez Główny Urząd Statystyczny, stanowi doskonałą pomoc dla samorządowców w prowadzeniu analiz dotyczących swojej gminy oraz umożliwia porównania z innymi gminami o zbliżonych parametrach, czyli prowadzenia benchmarkingu między JST. Dodatkowo, otwarty interfejs API SMUP umożliwia automatyczne pobieranie danych i metadanych z Systemu Monitorowania Usług Publicznych do innych systemów informatycznych. To oznacza, że informacje dotyczące świadczonych usług publicznych mogą być łatwo integrowane z różnymi narzędziami i aplikacjami.

W ramach szkolenia Marek Pieniążek z Departamentu Innowacji Głównego Urzędu Statystycznego wprowadzi uczestników w tajniki działania SMUP. Natomiast przedstawiciele korporacji samorządowych – Tomasz Potkański i Sławomir Wysocki ze Związku Miast Polskich oraz Grzegorz Kubalski ze Związku Powiatów Polskich – opowiedzą o potencjalnym wykorzystaniu tego narzędzia w samorządach.

Link do zapisów na wydarzenie dostępny jest tutaj 

Pon., 6 Mj. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska