Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jest umowa na dokończenie obwodnicy Koszalina

Jest umowa na dokończenie obwodnicy Koszalina fotolia.pl

GDDKiA informuje o podpisaniu umowy na dokończenie obwodnicy Koszalina i Sianowa. Do kierowców może trafić niedługo nowy odcinek trasy S6.

Przetarg na dokończenie obwodnicy przewiduje, że droga zostanie zrealizowana w „tradycyjnej” formule – wykonawca będzie musiał tylko wybudować drogę w oparciu o wcześniej przygotowany projekt. Roboty powinny rozpocząć się w terminie 30 dni od dnia podpisania umowy. Roboty powinny zostać zrealizowane w terminie 19 miesięcy od daty rozpoczęcia robót. Kierujący powinni skorzystać z nowej drogi już w 2023 r.

Podpisaliśmy umowę na dokończenie budowy obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu drogi ekspresowej S6. Kontrakt o wartości 448,87 mln zł zrealizuje konsorcjum firm Polbud Pomorze (lider), Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów oraz Wibra Recycling (partnerzy). Umowa obejmuje dokończenie budowy obwodnicy Koszalina i Sianowa na odcinku od węzła Koszalin Wschód do węzła Sianów Wschód, gdzie w związku ze skomplikowanymi warunkami podłoża była konieczna aktualizacja dokumentacji projektowej – informuje w komunikacie GDDKiA.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że budowa nowego odcinka będzie realizowana w wyjątkowo trudnych warunkach geologicznych:

Na odcinku obwodnicy Koszalina i Sianowa, między węzłami Koszalin Wschód i Sianów Wschód, wystąpiły skomplikowane warunki gruntowe, odmienne od wcześniej stwierdzonych. Podłoże, ze względu na bardzo specyficzną i rzadko spotykaną budowę związaną z występowaniem drugiego poziomu wód gruntowych pod ciśnieniem, nie nadawało się do zastosowania pierwotnie przewidzianej technologii budowy.

Okoliczność ta wydłużyła proces projektowania obwodnicy.

Źródło: gddkia.gov.pl

Czw., 22 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Jakub Dorosz-Kruczyński