Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kolejne odcinki Via Batlici trafiają do kierowców

Kolejne odcinki Via Batlici trafiają do kierowców fotolia.pl

GDDKIA ma dobre wiadomości dla kierowców. Już w lipcu będą mogli poruszać się nowymi odcinkami trasy S61, czyli trasy Via Baltici.

Via Baltica jest strategiczną inwestycją nie tylko dla Polski. Trasa połączy kraje bałtyckie z państwami Europy Zachodniej. Przez terytorium Polski ma przebiegać jej odcinek o długości 311 km. Aktualnie można poruszać się już po 130 km polskiego odcinka Via Baltici. Chodzi o 100 km, drogi ekspresowej S8 od węzła Powązkowska w Warszawie do Ostrowi Mazowieckiej i ok. 30 km obwodnicy Szczuczyna i Suwałk oraz odcinka Raczki - Suwałki. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że w realizacji pozostaje jeszcze 169 km trasy. 14 lipca do kierowców trafi kolejne 17 km. Ponadto do końca lipca zostaną udostępnione kolejne 34 km ekspresówki.

Trasa Via Baltica to jeden z najważniejszych szlaków tranzytowych łączących kraje nadbałtyckie z siecią dróg szybkiego ruchu w Polsce. Sukcesywnie oddajemy do użytku kolejne fragmenty drogi S61, będącej kluczowym elementem międzynarodowego korytarza transportowego. Inwestycja skróci czas przejazdu i podniesie poziom bezpieczeństwa na drodze – skomentował oddanie kolejnych odcinków drogi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

14 lipca zostanie oddany odcinek łączący Stawiski i Szczuczyn. Odcinek biegnie wzdłuż obecnej Drogi Krajowej 61. Na nowoodanym odcinku Via Baltici wybudowano węzeł Grabowo, na połączeniu z DP1828B oraz dwa Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) - Zabiele Wschód i Zabiele Zachód. Do końca lipca zostanie także oddany do ruchu odcinek łączący Kolno i Stawiski.

Źródło: gddkia.gov.pl

Pt., 16 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Jakub Dorosz-Kruczyński