Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Twoje bezpieczne wakacje” – nowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych GITD

„Twoje bezpieczne wakacje” – nowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych GITD fotolia.pl

Od bezpieczeństwa nie ma wakacji. A wiedzą o tym, jak je bezpiecznie spędzić, jakich zasad przestrzegać i na co zwracać szczególną uwagę, będą mogli podzielić się uczniowie klas 4-7 szkół podstawowych. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur, Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska oraz Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski, ogłosili dziś konkurs literacki „Twoje bezpieczne wakacje”. Honorowy Patronat nad projektem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

- To już druga edycja konkursu literackiego. W ubiegłym roku zainteresowanie udziałem w projekcie było ogromne. Wpłynęło ponad 1100 bajek i opowiadań o brd, a w nich dziesiątki przepisów, zasad, reguł, interesujących wniosków i spostrzeżeń. Dzieci okazały się doskonałymi obserwatorami drogowej rzeczywistości. Dlatego kontynuujemy projekt, ale w tym roku chcemy, aby najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego, zasady bezpieczeństwa na drodze przedstawili w bajce lub opowiadaniu o bezpiecznych wakacjach – mówił Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego, ogłaszając konkurs.

Jakie powinny być „Twoje bezpieczne wakacje”?

Odpowiedź powinna znaleźć się w opowiadaniu lub bajce. Młodzi literaci pisząc o swoich bezpiecznych wakacjach, muszą odnieść się, do co najmniej trzech zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowego. Nie mogą też zapomnieć, że jednym z bohaterów wakacyjnych przygód, powinien być Krokodylek Tirek – maskotka ITD.

Komisja konkursowa będzie oceniać zgodność pracy z tematem, oryginalność i pomysłowość oraz ogólne wrażenia literackie, takie jak kompozycja, fabuła, czy forma narracji.
Konkurs jest prowadzony w dwóch kategoriach: klasy 4-5 i klasy 6-7. Na opracowanie i przesłanie pracy, zgodnie z regulaminowymi wymaganiami, uczniowie mają czas do 22 maja 2022 r. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi do 24 czerwca 2022 r., a nazwiska laureatów pojawią się stronie internetowej www.gov.pl/gitd oraz w mediach społecznościowych GITD.

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. pracy w formie elektronicznej wraz ze skanem lub zdjęciem oświadczenia podpisanego przez rodzica lub opiekuna prawnego. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Laureaci konkursu otrzymają od GITD zestawy upominków edukacyjno-odblaskowych. Nagrody zostaną również przyznane przez patronów konkursu.

Źródło: GITD

Śr., 11 Mj. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś