Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nauczycielu, ten konkurs jest dla Ciebie. Sprawdź!

Nauczycielu, ten konkurs jest dla Ciebie. Sprawdź! fotolia.pl

Jak sztuczna inteligencja zmienia nasze życie? Czy powinniśmy w pełni ufać technologii? Gdzie i jak postawić granice? Odpowiedzi na te pytania poszukają uczestnicy warsztatów „Nasz wpływ na rozwój sztucznej inteligencji. Czego uczymy maszyny?”. Jak się na nie dostać? Wziąć udział w konkursie

Warsztaty online organizowane są w ramach programu edukacyjnego „Przyszłość jest dziś”. Realizowane wspólnie z NASK i Centrum Nauki Kopernik w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne”. Spotkania są kierowane do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Jak wziąć udział w konkursie?

To proste, wystarczy odpowiedzieć na zadanie konkursowe: „Dlaczego to właśnie Wy powinniście wziąć udział w warsztacie dialogowym online pt. "Nasz wpływ na rozwój sztucznej inteligencji. Czego uczymy maszyny?”. Forma odpowiedzi jest dowolna. Może to być tekst, rysunek, zdjęcie. Ważne, aby plik nie przekroczył 5 MB.

Konkurs kierowany jest do nauczycieli wraz z grupami uczniów (grupy od 6 do 10 osób).

Ważne! Zgłoszenie konkursowe musi przesłać nauczyciel. >> Przejdź do formularza zgłoszeniowego.

Przekonajcie, że to właśnie Wy powinniście wziąć udział w naszych warsztatach!

Czas jest do 31 maja. 9 czerwca zostanie ogłoszone 3 laureatów – nauczycieli z grupami uczniów.

Nagrodą w konkursie są profesjonalne dwugodzinne warsztaty „Nasz wpływ na rozwój sztucznej inteligencji. Czego uczymy maszyny?”. Odbędą się online na platformie MS Teams 15 czerwca w godz. 14-16. Poprowadzą je profesjonalni trenerzy z Centrum Nauki Kopernik.

Dla młodych

Konkurs i warsztaty to nie jedyne inicjatywy, które realizowane są w ramach programu edukacyjnego „Przyszłość jest dziś”. Uczniów i nauczycieli zapraszamy też do aktywnego uczestnictwa w innych wydarzeniach edukacyjnych.

Dla nauczycieli dodatkowo przygotowywane są warsztaty, seminaria i materiały edukacyjne (m. in. scenariusze lekcji oraz filmy).

Program edukacyjny „Przyszłość jest dziś” towarzyszy nowej wystawie stałej warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Otwarcie jej pierwszego modułu - „Cywilizacji algorytmów” - planowane jest na wrzesień 2021 roku. Ta część ekspozycji będzie poświęcona technologiom cyfrowym, a jednym z jej głównych tematów będzie zaufanie do algorytmów i sztucznej inteligencji. Znajdą się na niej m.in. eksponaty dotyczące blockchain, Intenetu Rzeczy i 5G.

Źródło: MC

Załączniki:
Pobierz ten plik (Przyszłość_jest_dziś_Regulamin_konkursu.pdf)Regulamin konkursu607 kB
Śr., 19 Mj. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Artur Duda