Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Inicjatywa powrotu do "Okrągłego Stołu Oświatowego"

Inicjatywa powrotu do fotolia.pl

Federacja Inicjatyw Oświatowych zwróciła się do Premiera Mateusza Morawieckiego z postulatem powrotu do otwartej, debaty na wzór zorganizowanego dwa lata temu "Okrągłego Stołu Oświatowego".

Zauważono, że szczególnie obecnie, w czasie pandemii, istnieje w społeczeństwie pilna potrzeba powrotu do otwartej formuły debaty obywatelskiej. Ogromną nadzieję w tej kwestii wzbudziło zaproszenie do konsultacji Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Przypomniano, że 9 kwietnia br. została zorganizowana przez FIO wraz ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców debata ekspercka pt. "Edukacja w Krajowym Planie Odbudowy".

Wśród wielu tematów, które zostały poruszone podczas debaty, jeden okazał się wybijający, a mianowicie stan zdrowia uczniów - zdrowia psychicznego, fizycznego i emocjonalnego. W związku z tym faktem Federacja podkreśliła w piśmie, że zdaniem ekspertów cała energia powinna zostać aktualnie skupiona na poprawie kondycji zdrowotnej młodego pokolenia. 

Jako sposób na zmierzenie się z tym wielkim wyzwaniem Federacja wskazała zorganizowanie "Oświatowego Stołu Oświatowego", tym razem w formule on-line. 

Przypomniano także, że również dwa lata temu podczas II Samorządowej Debaty Oświatowej, korporacje samorządowe zaprosiły organizacje pozarządowe do współpracy nad strategią Polska Edukacja 2035. Pomimo, że prace nad strategią zostały wstrzymane w wyniku COVID-19 to Federacja uważa, że należy powrócić do tych planów.

Śr., 28 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka