Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Tegoroczni absolwenci liceów i techników bez uroczystego odbioru świadectw

Tegoroczni absolwenci liceów i techników bez uroczystego odbioru świadectw fotolia.pl

30 kwietnia br. uczniowie liceów i techników kończą rok szkolny. Ze względu na wciąż trwające obostrzenia w związku z pandemią COVID-19, uroczyste odebranie świadectw szkolnych nie będzie możliwe.

Świadectwa ukończenia szkoły są wydawane na druku, który zawiera zabezpieczenia przed fałszerstwem wymagane dla dokumentów publicznych. Świadectwa opatruje się też odciskiem pieczęci urzędowej szkoły. Swój podpis na dokumencie składa ponadto dyrektor szkoły oraz wychowawca klasy.

W obecnym stanie prawnym świadectwa ukończenia szkoły mogą być wydawane wyłącznie w postaci papierowego dokumentu. Każda inna forma będzie jedynie informacją o ukończeniu danej szkoły i otrzymanych ocenach z poszczególnych przedmiotów.

Obostrzenia związane z pandemią uniemożliwiają uroczysty odbiór świadectw szkolnych. To, na jakich dokładnie zasadach będzie odbywało się przekazanie świadectw, będzie określał dyrektor szkoły. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, dyrektor szkoły powinien określić tryb i terminy odbioru świadectw przez abiturientów według indywidualnego harmonogramu dla każdego ucznia w szkole, w klasie.

Źródło: MEiN

Czw., 29 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska