Ponad 161 tys posiłków zostanie wydanych 1612 dzieciom przez 32 lokalne organizacje do końca kwietnia 2014r. To największe do tej pory wsparcie, które ma trafić do najmłodszych Polaków w całym kraju w ramach Programu Dożywiania Dzieci – Danone Podziel się Posiłkiem. Właśnie zostały przyznane granty dla organizacji z całej Polski. Od listopada do kwietnia będą one prowadziły dożywianie dzieci oraz promowały dobre nawyki żywieniowe.
W IX edycji programu spośród 206 wniosków, które napłynęły z całej Polski, kapituła programu wyłoniła 32 organizacje. W ramach zwycięskich projektów wybrane organizacje będą wydawać posiłki dzieciom, a także prowadzić akcje edukacyjne dla najmłodszych na temat dobrych nawyków żywieniowych. Wśród nich są szkoły, organizacje pozarządowe, biblioteki, świetlice oraz domy kultury. Projekty będą realizowane w 13 województwach w okresie od 1 listopada 2013 roku do 30 kwietnia 2014 r. Listę zwycięzców można znaleźć na stronie www.podzielsieposilkiem.pl.
Kapituła programu zdecydowała, że wszystkie organizacje, które aplikowały do Programu Dożywiania Dzieci – Danone Podziel się Posiłkiem, musiały zadeklarować zaangażowanie w projekt partnerów lokalnych, którzy wesprą ich działania. Ponadto, po raz pierwszy w tym roku minimum 75% wnioskowanej kwoty musi być przeznaczone na zakup artykułów spożywczych lub posiłków. Pozostała część grantu może być przeznaczona na zakup wyposażenia kuchni lub stołówki, materiałów edukacyjnych lub wynagrodzenia.
Program Dożywiania Dzieci – Danone Podziel się Posiłkiem to część całorocznego, ogólnopolskiego programu Podziel się Posiłkiem, którego celem jest walka z niedożywieniem wśród dzieci. Poprzez działania takie jak Program Dożywiania, sprzedaż produktów z logo PsP czy Zbiórkę Żywności, Danone chce przekazać milion posiłków niedożywionym dzieciom w całym kraju. Program grantowy skierowany jest do społeczności lokalnych, które potrafią zdiagnozować lokalne bariery i znaleźć efektywne ich rozwiązania. Co roku 32 organizacje otrzymują środki finansowe pokrywające koszty przygotowywania posiłków dla najmłodszych jak również działania uczące dobrych nawyków żywieniowych.
Źródło: www.kampaniespoleczne.pl