Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nabór wniosków o dofinansowanie obwodnic z RFRD

Nabór wniosków o dofinansowanie obwodnic z RFRD fotolia.pl

21 kwietnia br. Minister Infrastruktury ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań obwodnicowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W ramach naboru można ubiegać się o dofinansowanie inwestycji polegających na budowie obwodnic lokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich. Jako obwodnicę rozumie się drogę omijającą miejscowość lub teren zwartej zabudowy miejscowości, planowaną do realizacji w większości w nowym przebiegu i mającą na celu wyprowadzenie części ruchu pojazdów z tej miejscowości. Inwestycje te przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa, zminimalizują korki, zmniejszą natężenie ruchu w godzinach szczytu oraz zniwelują hałas związany z komunikacją. Dzięki nowym trasom tranzyt zostanie odseparowany od ruchu lokalnego.

Wnioski o dofinansowanie zadań obwodnicowych mogą składać jedynie ustawowi zarządcy dróg wojewódzkich, uprawnieni do udziału w naborze.

Limit środków przeznaczonych na budowę obwodnic wynosi 2 mld zł. Samorząd będzie mógł otrzymać dofinansowanie zadania obwodnicowego w wysokości do 80 proc. kosztów jego realizacji. Maksymalna wysokość wsparcia dla jednej inwestycji to 100 mln zł. RFRD zakłada finansowanie tych zadań jako inwestycji wieloletnich do 2028 r.

Nabór wniosków o dofinansowanie jest realizowany przez ministra właściwego do spraw transportu. Listy zadań rekomendowanych do dofinansowania będą zatwierdzane przez Prezesa Rady Ministrów.

Termin składania wniosków upływa w dniu 21 maja 2021 r.

Szczegółowe zasady naboru znajdują się tutaj.

Źródło: MI

Czw., 22 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba