Oman stosuje tablice rejestracyjne poziome, podzielone pionowymi liniami na trzy części. Z lewej strony znajduje się numer rejestracyjny (liczący obecnie pięć cyfr), w środkowej części – seria literowa (w górnej części alfabetem arabskim, w dolnym – łacińskim), w prawej części – nazwa państwa napisana po arabsku.
Część serii jest zarezerwowana dla pojazdów określonego typu, np. K – dla taksówek, KK – dla mikrobusów, T – pojazdów przeznaczonych do wynajmu, TT – pojazdów szkół nauki jazdy.
Pojazdy prywatne mają tablice rejestracyjne z czarnymi znakami na żółtym tle, pojazdy służbowe, taksówki i pojazdy przeznaczone do wynajmu – z białymi znakami na czerwonym tle.
Nieco zmodyfikowany trójdzielny podział jest stosowany:
· na tablicach pojazdów o statusie dyplomatycznym. W tym przypadku z lewe pole jest dodatkowo podzielone poziomą linią. W górnej części umieszczony jest kod ambasady, w dolnej – numer porządkowy pojazdu. Tablice takie mają czarne znaki na białym tle;
· tablice pojazdów przeznaczonych do eksportu mają dodatkowy podział zarówno lewego, jak i prawego pola. Prócz standardowych elementów zawierają - w lewym dolnym polu rok wydania tablicy, zaś w prawym dolnym – nazwę państwa napisaną w języku angielskim. Tablica ma białe znaki na niebieskim tle.
Odmienny schemat mają tablice dealerskie oraz tablice pojazdów państwowych, przy czym te ostatnie mają bardzo różne wzory.