Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Na rzecz lokalnej społeczności: Kraków zaprasza na pełen atrakcji jarmark bożonarodzeniowy

Na rzecz lokalnej społeczności: Kraków zaprasza na pełen atrakcji jarmark bożonarodzeniowy fot.pixabay

Otwarcie jarmarku bożonarodzeniowego na krakowskim rynku to dobry wstęp do zbliżających się świąt. Od ponad 30 lat stoiska kupców odwiedzają poszukiwacze świątecznych prezentów i wyjątkowej atmosfery. To sprawia, że jarmark zyskał już miano atrakcji turystycznej rozpoznawalnej na całym świecie. W tym roku oficjalne rozpoczęcie imprezy poprzedzi taneczny happening – dla każdego.

Uroczyste, oficjalne otwarcie odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 na Rynku Głównym (od strony wieży Ratuszowej).

Kupcy z całej Polski prezentują towar w 97 kioskach handlowych i gastronomicznych. Swoje stanowiska zaprezentują również sprzedawcy z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier.

Widok stoisk, poza tradycyjnymi świątecznymi ozdobami, wzbogaca drewniana szopka, autorstwa Józefa Lasika, rzeźbiarza i twórcy ludowego ze Stryszawy.

W ofercie szeroka gama świątecznych upominków i dekoracji, takich jak: ręcznie malowane bombki, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, świece z wosku, ręcznie haftowane narzuty, obrusy i serwety, szopki, wyroby ceramiczne, wyroby z drewna, wełny, filcu, szkło artystyczne, biżuteria, pamiątki z Krakowa, pocztówki, kalendarze, drewniane zabawki, drewniane wałki, wyroby skórzane, kożuchy regionalne.

Ustawiona została kuźnia także, w której odbywają się pokazy kowalstwa. Tam też można nabyć podkówkę ze swoim imieniem.

– Tak naprawdę nie jesteśmy w stanie wymienić całego asortymentu, ponieważ jest tego niezliczona ilość. Co roku wystawcy zaskakują klientów różnorodnością swoich wyrobów. Jak co roku na jarmarku zagościło tradycyjne stanowisko Poczty Polskiej, gdzie można nadać świąteczne kartki i listy oraz otrzymać stempel okolicznościowy jarmarku – mówią organizatorzy.

Jak zawsze jarmarkowi towarzyszy wiele imprez artystycznych, w tym. m.in. występy zespołów ludowych, chórów, dzieci z krakowskich szkół oraz przedstawicieli podkrakowskich gmin.

Świąteczny flashmob na Rynku Głównym – w sobotę, 25 listopada, o godz. 14.00.

Tegoroczny jarmark rozpocznie taneczny happening. Choreografię specjalnie na tę okazję przygotował krakowski tancerz Michał Kostempski.

Jarmark bożonarodzeniowy na Rynku Głównym potrwa do 1 stycznia 2024 roku.

Program tegorocznego jarmarku w załączeniu.

Źródło: UM Krakowa

Załączniki:
Pobierz ten plik (Program Jarmark.pdf)Program Jarmark.pdf191 kB
Śr., 22 Lst. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska