Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Fundusze na rozwój lokalnej infrastruktury sportowej

Fundusze na rozwój lokalnej infrastruktury sportowej fotolia.pl

„Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” to program, którego celem jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. Z uwagi na ogólny charakter Programu, rodzaje zadań inwestycyjnych, o dofinansowanie których można starać się w ramach niniejszego Programu, zostały podzielone na pięć grup.

W obecnej edycji programu poszerzono katalog grup zadań inwestycyjnych z trzech do pięciu:

  1. Obiekty przyszkolne. Zadania inwestycyjne mające na celu poprawę stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej, przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, służącej jednocześnie lokalnym społecznościom do aktywnego spędzania czasu wolnego, jak również – w miarę możliwości – umożliwiającej współzawodnictwo sportowe.
  2. Modernizacja obiektów służących klubom sportowym. Zadania, których celem jest poprawa warunków treningowych dla sportowców, w tym przeciwdziałanie procesom utraty wartości użytkowej obiektów sportowych, znajdujących się w niedostatecznym stanie techniczno-funkcjonalnym, służących przede wszystkim uprawianiu sportów olimpijskich, jak również obiektów umożliwiających szerokie upowszechnianie sportu. W tej grupie wsparcie finansowe będą mogły otrzymać zadania dotyczące przebudowy lub remontu już istniejącej infrastruktury sportowej. Obiekty dofinansowywane w tej grupie zadań, dedykowane są w szczególności klubom sportowym, mogącym poszczycić się wymiernymi sukcesami sportowymi, jak i również tym, dla których zrealizowanie zadania inwestycyjnego będzie silnym bodźcem do rozwoju obecnej działalności.
  3. Nowa (nieprzyszkolna) infrastruktura sportowa. Zadania dotyczące budowy nowej (nieprzyszkolnej) infrastruktury sportowej, dającej możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego, stanowiącej ważny element profilaktyki zdrowotnej oraz umożliwiającej współzawodnictwo sportowe.
  4. Infrastruktura tenisowa. Zadania mające na celu wzmocnienie bazy infrastruktury tenisowej i wsparcie tworzenia warunków do rozwoju i popularyzacji tenisa poprzez budowę nowej i rozbudowę istniejącej ogólnodostępnej infrastruktury. Wyodrębnienie tej grupy ma zwrócić uwagę na deficyty i przyczynić się do wyeliminowania problemów z dostępnością do infrastruktury tenisowej oraz jej użyteczności w sezonie jesienno-zimowym.
  5. Budowa Dolnośląskich Rowerowych Parków Umiejętności. Niniejsza grupa zadań skierowana jest do jednostek samorządu terytorialnego z województwa dolnośląskiego i zakłada budowę tras MTB-XC „cross country” służących doskonaleniu techniki jazdy dla dyscypliny MTB „cross country” na terenie Dolnego Śląska.

Wnioski mogą złożyć: 

  1. Jednostki sektora finansów publicznych.
  2. Organizacje pozarządowe (stowarzyszenia, fundacje) i inne posiadające osobowość prawną podmioty nie działające dla osiągnięcia zysku (powstałe nie później niż 31.12.2019 – w uzasadnionych przypadkach Minister może wyrazić zgodę na odstąpienie od tego wymogu).
  3. Spółki prawa handlowego utworzone przez jednostki samorządu terytorialnego.

Możliwe jest uzyskanie dofinansowania na poziomie 33%, 50% lub 70% wydatków kwalifikowanych. Nabór do Programu Sportowa Polska – edycja 2023 potrwa do 8 maja 2023 r.

Źródło: MSiT

Czw., 13 Kw. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś