Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Betlejemskie Światło Pokoju po raz 18 w Polsce

Betlejemskie Światło Pokoju po raz 18 w Polsce fotolia.pl

- Dziękuję harcerzom, zuchom i skautom za to, że kolejny już raz przynieśli do ministerstwa symbol nadziei, miłości i pojednania. To niezwykle ważna tradycja, bo przypomina nam, że stanowimy jedną wielką rodzinę - powiedziała 16 grudnia Krystyna Szumilas, minister edukacji narodowej, odbierając Betlejemskie Światło Pokoju z rąk grupy harcerzy, którym przewodziła Małgorzata Sinica, naczelniczka Związku Harcerstwa Polskiego.

Polscy harcerze odebrali Światło od słowackich skautów na Łysej Polanie.  Dzięki ich zaangażowaniu symbol wzajemnego zrozumienia ludzi i narodów trafi do wszystkich, którym bliskie jest przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Nieśmy płomień braterstwa". Do Polski Betlejemskie Światło Pokoju przybyło po raz 18.

- Niech to Światło świeci w naszych domach, przynosi Dobrą Nowinę i przypomina o przesłaniu, że warto dbać o wychowanie, o postawy młodego człowieka. Harcerzom, zuchom, skautom, nauczycielom, uczniom oraz wszystkim pracownikom oświaty życzę wspaniałych, pogodnych świąt - powiedziała minister Szumilas.

W Warszawie delegacja harcerek i harcerzy przekazała Betlejemskie Światło Pokoju m.in. Prezydentowi RP, Premierowi, Marszałkom Sejmu i Senatu. Światło zanoszone jest również do kościołów, urzędów, organizacji i szpitali.

Ze stolicy płomień powędrował na północ, a stamtąd na wschód: Białoruś, Litwę Ukrainę i do Rosji. Światło z Betlejem dociera do całej Europy, a także poza krąg polarny. Akcjom towarzyszą zazwyczaj zbiórki upominków dla dzieci, spędzających święta w szpitalach i domach dziecka oraz dla pensjonariuszy domów spokojnej starości.

Źródło: men.gov.pl

Czw., 15 Gr. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun