Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Program MEiN „Rozwój czasopism naukowych”

Program MEiN „Rozwój czasopism naukowych” fot.pixabay.com

Trwa nabór wniosków do nowego programu MEiN „Rozwój czasopism naukowych”. W ramach tej inicjatywy krajowi wydawcy czasopism naukowych mogą uzyskać do 120 tys. zł wsparcia finansowego m.in. na działania zmierzające do podniesienia poziomu praktyk wydawniczych i edytorskich, co pozwoli na zachowanie światowych standardów i obecność w międzynarodowym obiegu naukowym.

Maksymalna wysokość dofinansowania na pokrycie kosztów kwalifikowanych projektu wynosi do 120 tys. zł − w przypadku czasopisma ujętego w wykazie czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych oraz międzynarodowej bazie czasopism naukowych: Scopus, Science Citation Index Expanded, Social Sciences Citation Index lub Arts&Humanities Citation Index. W pierwszym roku finansowania wsparcie finansowe nie może wynieść więcej niż 60 tys. zł.

W przypadku czasopism niespełniających powyższych warunków maksymalna wielkość dofinansowania wynosi do 80 tys. zł, przy czym w pierwszym roku finansowania nie więcej niż 40 tys. zł.

Wnioski o dofinansowanie można składać do 5 listopada 2021 r. do godziny 16.00, w Zintegrowanym Systemie Usług dla Nauki − Obsługa Strumieni Finansowania.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków i zasad uczestnictwa w programie znajdują się tutaj.

Źródło: MEiN

Śr., 8 Wrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś