Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Fundusze na rozwój i naukę

Fundusze na rozwój i naukę fotolia.pl

Uczniowie wrócili do szkół, aby przez kolejny rok zdobywać nową wiedzę i umiejętności. Jak wiadomo na naukę i rozwój nigdy nie jest za późno, dlatego dzięki Funduszom Europejskim każdy może teraz zwiększyć kompetencje swoje lub swoich pracowników. Jest również możliwość rozwinięcia firmy, pozyskując środki europejskie na opracowanie i ulepszenie produktów, usług lub przygotować się do ekspansji zagranicznej.

We wrześniu będzie odbywać się łącznie 31 konkursów, których oferta obejmuje: 12 z programów krajowych, 8 z programów regionalnych oraz 11 z programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej. To ostatni dzwonek na skorzystanie ze środków przewidzianych na lata 2014-2020.

Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji

Jeżeli w wyniku pandemii COVID-19 chcesz zwiększyć wykorzystanie technologii cyfrowych, będziesz mógł skorzystać z działania Bony na cyfryzację w ramach Programu Inteligentny Rozwój. Nabór wniosków będzie trwał od 20 września do 20 października 2021 r.

Nowy start

Fundusze Europejskie z Programu Wiedza Edukacja Rozwój przeznaczone są dla osób, które były zmuszone zamknąć swój biznes, ale się nie poddają i ponownie rozkręcają działalność gospodarczą. Zdobyte środki z programu Nowy Start przeznaczyć można np. na analizę przyczyn niepowodzenia, rozwój kompetencji niezbędnych do prowadzenia firmy oraz przeszkolenie zatrudnionych pracowników. Zgłoszenia przyjmowane są przez 4 operatorów.

Szkolenia i doradztwo z dostępnego projektowania

Finansowanie z Funduszy Europejskich w zakresie szkoleń i doradztwa - oferta ta skierowana jest do właścicieli firm, którzy chcą wprowadzać na rynek rozwiązania dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Co można zyskać? Wiedzę, jak projektować uniwersalnie:

  • produkty (np. sprzęt komputerowy, terminale samoobsługowe, urządzenia do korzystania z usług audiowizualnych, czytniki książek elektronicznych itp.);
  • usługi (m.in. cyfrowe towarzyszące transportowi pasażerskiemu, łączności elektronicznej), audiowizualne czy usługi bankowości detalicznej).

Polskie firmy na rynkach zagranicznych

Mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwa działające w jednym z następujących województw: warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, i posiadające co najmniej jeden produkt (wyrób lub usługę) o potencjale do wprowadzenia na rynek zagraniczny, mogą startować w konkursie dotyczącym Polskich firm na rynkach zagranicznych.

Wniosek o dofinansowanie należy złożyć między 18 października, a 22 grudnia br.

Modernizacja wagonów towarowych

Przez cały wrzesień przewoźnicy kolejowi mogą składać wnioski o dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko. Wsparcie finansowe otrzymać mogą projekty dotyczące modernizacji wagonów towarowych w zakresie zmniejszenia emisji hałasu. Zgłoszone przedsięwzięcia mogą dotyczyć zastąpienia żeliwnych wstawek hamulcowych wstawkami kompozytowymi oraz dostosowania pozostałych elementów wagonów towarowych do tego zastąpienia.

Więcej informacji tutaj.

Źródło: Fundusze Europejskie

Czw., 2 Wrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła