Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Noc Muzeów w Warszawie powróci w nowej formule

Noc Muzeów w Warszawie powróci w nowej formule fotolia.pl

W maju przypada Międzynarodowy Dzień Muzeów, święto ustanowione przez Międzynarodową Radę Muzeów, działającą przy UNESCO. Warszawska Noc Muzeów odbywa się od 2004 roku. Z wyjątkiem roku 2020, kiedy pandemia pokrzyżowała kulturalne plany. W tym roku Noc Muzeów odbędzie się 15 maja, w nieco zmienionej formule.

Jak informuje stołeczny ratusz, przebieg tegorocznej Nocy Muzeów będzie dostosowany do warunków wynikających z pandemii. W akcji udział weźmie 180 placówek, w tym 17 nowych.

Uczestnicy Nocy Muzeów będą mogli wziąć udział w spacerze z kulturą, czyli wydarzeniach i ekspozycjach na świeżym powietrzu. Taką formę zaoferuje 80 instytucji. Zostały przygotowane dwie trasy spacerowe do najciekawszych miejsc w centrum miasta. Pomocna tu będzie mapka z przebiegiem tych tras. Przygotowano również ok. 100 wydarzeń online, które mogą być zachętą do wizyty w wirtualnym muzeum.

Nie zabraknie tradycyjnej parady zabytkowych autobusów i tramwajów. Po paradzie zabytkowe pojazdy będą dostępne do zwiedzania - autobusy na placu Defilad, tramwaje na placu Narutowicza. Zwiedzanie odbędzie się w zgodzie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Źródło: Warszawska Noc Muzeów

Śr., 5 Mj. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska