Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W Poznaniu powstanie sieć książkomatów

W Poznaniu powstanie sieć książkomatów fotolia.pl

„Sztuczna inteligencja w służbie książki” – to projekt, w ramach którego na terenie Poznania zamontowane zostaną książkomaty. W przypadku stolicy Wielkopolski, książkomaty nie będą usytuowane przy filiach bibliotek, ale w miejscach, gdzie mieszkańcy mają ograniczony dostęp do tych placówek.

Projekt „Sztuczna inteligencja w służbie książki” ma przede wszystkim przyczynić się do rozwoju czytelnictwa w Polsce. W jego ramach zaplanowano też wzmacnianie kompetencji pracowników bibliotek publicznych i innych instytucji zaangażowanych w rozwój literatury, poprzez wykorzystanie innowacyjnych metod wyboru i zakupu nowości do bibliotek, katalogowania i udostępniania zasobów bibliotecznych. Kolejnym elementem będzie stworzenie systemu rekomendacji literackich dla czytelników (system będzie wykorzystywać m.in. informacje o wypożyczanych i czytanych książkach). 

W przyszłości planowana jest także organizacja festiwalu „Ludzie książki”. Spotkania z autorami i warsztaty czytelnicze będą jednak uzależnione od sytuacji epidemicznej.

Źródło: Miasto Poznań

Śr., 24 Mrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska