Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

31 mln zł dla domów kultury na rozwój cyfrowy

31 mln zł dla domów kultury na rozwój cyfrowy fotolia.pl

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło konkurs „Konwersja cyfrowa domów kultury”. Projekt kierowany jest do samorządowych instytucji kultury: domów, centrów i ośrodków kultury. Celem konkursu jest doposażenie domów kultury w niezbędny sprzęt oraz rozbudowany pakiet szkoleń podnoszących kompetencje cyfrowe pracowników tych instytucji.

„Konwersja cyfrowa domów kultury” to projekt o charakterze systemowym, uruchomiony w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Z jednej strony jego celem jest wyposażenie samorządowych instytucji kultury w kompetencje i umiejętności niezbędne do prowadzenia i rozwijania działań w zakresie edukacji kulturalnej oraz animacji kultury w społeczności lokalnej, z drugiej doposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań edukacyjnych i animacyjnych w formie cyfrowej lub online.

Docelowo wsparcie otrzyma 200 samorządowych instytucji kultury:

  1. Domy kultury, ośrodki kultury oraz centra kultury i sztuki posiadające status samorządowej instytucji kultury – z wyjątkiem instytucji współprowadzonych przez ministra i jednostki samorządu terytorialnego,
  2. Biblioteki posiadające status samorządowej instytucji kultury, w skład których wchodzą domy kultury, ośrodki kultury lub centra kultury i sztuki.

Realizacja projektu jest elementem działań wspierających instytucje kultury w związku z pandemią COVID-19 – wyposaża samorządowe instytucje kultury w wiedzę i kompetencje pozwalające na przeniesienie standardowych działań do sieci lub ucyfrowienie działań statutowych i działań związanych ze współpracą ze społecznością lokalną, animacją kultury i edukacją kulturalną. Projekt ma więc zapewnić ciągłość działań lokalnych placówek kultury, a także dać im nowe możliwości prowadzenia działalności statutowej.

Przewidywany czas realizacji projektów grantowych: lipiec 2021 – czerwiec 2022. Budżet projektu: ponad 31 mln zł. Wsparciem objętych zostanie: 200 samorządowych instytucji kultury. Przewiadywana wysokość grantów: od 80 do 200 tys. zł. Przewidywany wkład własny beneficjentów: 10% wartości przyznanego grantu.

Źródło: MKiDN

Czw., 18 Lt. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek