Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

130 mln zł na komputery dla dzieci w pieczy zastępczej

130 mln zł na komputery dla dzieci w pieczy zastępczej fotolia.pl

Kwota 130 mln zł została przekazana na wsparcie dzieci przebywających w pieczy zastępczej. To pieniądze przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego czy oprogramowania podczas nauki zdalnej w ramach projektu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa. Pieniądze trafiły już do poszczególnych województw. Przykładowo, na Dolny Śląsk trafiło ponad 12,3 mln zł, do województwa łódzkiego blisko 9,5 mln zł, a na Podlasie ok. 3,5 mln zł. Środki trafiły już do placówek i rodzin zastępczych. 

Według wstępnych danych statystycznych resortu rodziny na koniec ubiegłego roku w pieczy zastępczej umieszczonych było niespełna 72,5 tys. dzieci.

Projekt pt. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie pandemii COVID-19” realizowany jest przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej we współpracy z urzędami wojewódzkimi. Dzięki projektowi możliwy jest zakup komputerów, oprogramowania do nauki zdalnej, sprzętu audiowizualnego, a także sprzętu ochrony osobistej i środków dezynfekcyjnych.

Źródło: www.gov.pl 

Czw., 19 Lst. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek