Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konferencja Kadry Kierowniczej Oświaty

Konferencja Kadry Kierowniczej Oświaty fotolia.pl

W sobotę 5 marca minister Anna Zalewska wzięła udział w XIII Ogólnopolskiej Konferencji Kadry Kierowniczej Oświaty.

Szefowa MEN w swoim wystąpieniu mówiła między innymi o planach Ministerstwa Edukacji Narodowej na najbliższy okres. Poinformowała uczestników konferencji o likwidacji sprawdzianu dla szóstoklasistów oraz wprowadzeniu możliwości odwołania się od wyniku matury. Zaprosiła także kadrę kierowniczą oświaty do wzięcia udziału w ogólnopolskiej debacie oświatowej „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra zmiana”, która potrwa do końca czerwca.

Podczas konferencji Minister Anna Zalewska wręczyła Medale Komisji Edukacji Narodowej osobom zgłoszonym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty. Otrzymali je: Jolanta Basaj, Karolina Domagalska, Renata Kalinowska, Danuta Sikora oraz Ewa Stefaniak-Bergtaum.

Oprócz spotkania z szefową MEN, uczestnicy konferencji przez dwa dni dyskutowali między innymi o obecności nowych mediów w szkole i wychowawczej funkcji szkoły. Rozmawiano także o systemowym podejściu do uczenia się oraz kształtowaniu postaw wśród uczniów. Poruszono również temat szkolnego systemu motywacyjnego oraz bezpieczeństwa w szkole.

Konferencja odbyła się w dniach 4-6 marca 2016r. w Krakowie na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do udziału w spotkaniu zaproszone zostały wszystkie osoby zainteresowane zarządzaniem oświatą i rozwojem polskiego systemu oświaty.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty jest największą w Polsce organizacją zrzeszającą około 5 tysięcy dyrektorów szkół i placówek oświatowych, wizytatorów oraz urzędników samorządowych i kuratoryjnych. Do głównych celów stowarzyszenia należy między innymi podejmowanie działań na rzecz zwiększenia efektywności polskiego systemu oświaty. Celem OSKKO jest również popularyzowanie wiedzy z zakresu zarządzania oświatą oraz inicjowanie zmian w prawie.

Stowarzyszenie swoje zadania realizuje między innymi przez tworzenie systemu wspomagania kadry kierowniczej oświaty i organizowanie szkoleń. OSKKO prowadzi także działania informacyjne i akcje społeczne dotyczące problematyki oświatowej.

Źródło: men.gov.pl

Śr., 9 Mrz. 2016 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun