Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Związek Powiatów Polskich zaprasza na szkolenie o otwartych danych i ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego

Związek Powiatów Polskich zaprasza na szkolenie o otwartych danych i ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego fot. canva

14 stycznia 2022 roku przedstawiciele powiatów lub miast na prawach powiatu, będący członkami Związku Powiatów Polskich, będą mogli wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu organizowanym przez ZPP. Jego temat to otwarte dane i ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego.

8 grudnia 2021 r. weszła w życie ustawa z dnia 11 sierpnia 2021 r. o otwartych danych i ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego, którą zastąpiono ustawę z 2016 r. W związku z nowymi przepisami, warto zgłębić temat otwartych danych publicznych.

Szkolenie będzie miało wymiar praktyczny, uwzględniający przede wszystkim problematykę stosowania przepisów przez jednostki samorządu terytorialnego. Podczas szkolenia zostaną poruszone takie zagadnienia jak program otwierania danych publicznych, zasady ponownego wykorzystywania informacji sektora publicznego, dostęp do informacji publicznej a dostęp do informacji sektora publicznego czy środki Unii Europejskiej na otwieranie danych publicznych. Zaplanowano także czas na pytania i odpowiedzi.

Szkolenie odbędzie się 14 stycznia 2022 roku w formie online, w godzinach 9:00-11:30. W szkoleniu mogą wziąć udział jedynie przedstawiciele powiatów/miast na prawach powiatu, które są Członkami Związku Powiatów Polskich. Udział w szkoleniu jest bezpłatny i obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez formularz dostępny na stronie: https://zpp.pl/szkolenia.

Zgłoszenia można przesyłać do 12 stycznia. Szczegóły dotyczące szkolenia zostaną rozesłane mailowo do uczestników po zakończeniu procesu rejestracji.

Szkolenie poprowadzi Bernadeta Skóbel - radca prawny, kierownik Działu Monitoringu Prawnego i Ekspertyz w Biurze Związku Powiatów Polskich, redaktorka internetowego Dziennika Warto Wiedzieć (www.wartowiedziec.pl). Specjalizuje się w prawie administracyjnym, w szczególności w zakresie ustroju i zadań samorządu terytorialnego. Autorka wielu opinii prawnych i analiz w obszarze administracji publicznej – na potrzeby procesu legislacyjnego oraz działalności doradczej i edukacyjnej Związku Powiatów Polskich. Stały ekspert Zespołów tematycznych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Wykładowca na szkoleniach kierowanych do pracowników sektora publicznego.

Czw., 23 Gr. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska