Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Bezpieczeństwo cywilne. Studia dla urzędników

Bezpieczeństwo cywilne. Studia dla urzędników fotolia.pl

Tych, którzy wiążą swoją przyszłość z zarządzaniem kryzysowym zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego (WIBC) Szkoły Głównej Służby Pożarniczej jako pierwszy w Polsce rozpoczął tradycje naukowe i dydaktyczne z zakresu ochrony ludności, zarządzania kryzysowego i zarządzania ryzykiem. Powstał w 2000 r. w ramach środków Tempus Phare.

Na Wydziale prowadzone są badania naukowe w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa powszechnego. Szczególny nacisk położony został na zarządzanie kryzysowe, ochronę ludności, bezpieczeństwo pracy, bezpieczeństwo wewnętrzne, a także społeczne i humanistyczne aspekty bezpieczeństwa (m.in. edukację dla bezpieczeństwa).

Wszyscy studenci mają możliwość uczestniczenia w międzynarodowej wymianie studenckiej (Erasmus+), a także licznych kursach i szkoleniach.

Na WIBC prowadzone są zarówno studia pierwszego, jak i drugiego stopnia. Wydział organizuje też seminaria otwarte z zakresu prowadzonej działalności naukowo-dydaktycznej, które mogą np. dotyczyć: analizy ryzyka, systemów informacji przestrzennej, projektowania systemów bezpieczeństwa, ochrony ludności, w tym ewakuacji z budynków i terenów.

Po ukończeniu studiów absolwenci WIBC posiadają umiejętności i wiedzę z m.in. zakresu:

  • oceny planów zarządzania kryzysowego czy obrony cywilnej, raportów bezpieczeństwa i innych cywilnych dokumentów planistycznych pod kątem adekwatności względem wszelkich współczesnych zagrożeń i standardów prawnych,
  • analizowania zagrożeń powszechnych, społecznych, publicznych, militarnych, politycznych, ekonomicznych, ekologicznych, w tym zagrożeń o charakterze terrorystycznym i cybernetycznym, o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym,
  • zasad modelowania zagrożeń, również z wykorzystaniem specjalistycznych programów komputerowych do symulacji rozwoju pożaru, zagrożenia chemicznego i powodzi.

Absolwenci WIBC podejmują pracę w kraju i za granicą w przedsiębiorstwach prywatnych i państwowych, urzędach administracji publicznej i instytucjach służb publicznych, m.in. na stanowiskach pracownika biura / wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego; pracownika centrum zarządzania kryzysowego; kierownika / koordynatora projektów w zakresie bezpieczeństwa.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.sgsp.edu.pl/o-wydziale

Śr., 4 Lst. 2015 0 Komentarzy Dodane przez: Super User