Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Powszechny i publiczny dziennik elektroniczny – MEN odpowiada na interpelację

Powszechny i publiczny dziennik elektroniczny – MEN odpowiada na interpelację fotolia.pl

O możliwość utworzenia publicznego i powszechnego dziennika elektronicznego dla szkół zapytała MEN posłanka Katarzyna Osos (KO) w niedawnej interpelacji.

Parlamentarzystka zwróciła uwagę, że szkoły muszą korzystać z usług firm komercyjnych, a za korzystanie z elektronicznych dzienników prowadzonych przez prywatnych operatorów samorządy płacą niemałe sumy.

Ministerstwo Edukacji Narodowej odpowiedziało, że zgodnie z § 21 ust. 3 pkt 5 rozporządzenia z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji, prowadzenie dziennika elektronicznego wymaga umożliwienia bezpłatnego wglądu rodzicom do dziennika elektronicznej, w zakresie dotyczącym ich dzieci.

Resort zwrócił uwagę, że o sposobie realizacji tego wymagania (tj. czy jest to na przykład zapewniane przez dostęp za pośrednictwem przeglądarki internetowej, czy też aplikacji mobilnej) decyduje organ prowadzący szkołę, ponieważ to on podejmuje decyzję o korzystaniu z dziennika elektronicznego w prowadzonych przez siebie szkołach i to on zawiera w tej sprawie stosowną umowę z wybranym dostawcą takiego rozwiązania.

Aktualnie MEN nie prowadzi prac nad stworzeniem publicznego i powszechnego dziennika elektronicznego, jednakże analizowane są ewentualne możliwości dalszego działania w tej kwestii.

Z treścią interpelacji oraz odpowiedzi można zapoznać się tutaj 

Czw., 17 Prn. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Przemysław Matysiak