Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Na rzecz lokalnej społeczności: Miasto Białystok dla ochrony dzieci i młodzieży

Na rzecz lokalnej społeczności: Miasto Białystok dla ochrony dzieci i młodzieży fotolia.pl

Miasto Białystok przy współpracy merytorycznej z Centrum Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia Klanza w Białymstoku opracowało edukacyjne informatory i ulotki dotyczące ochrony dzieci i młodzieży przed krzywdzeniem.

Publikacje te powstały w ramach kampanii społecznej „Widzę, słyszę, reaguję” realizowanej przez Miasto, która ma na celu zwiększenie świadomości problemu, a tym samym zmianę postaw wobec przemocy. Działania te są realizowane dzięki wsparciu finansowemu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

W czerwcu odbyła się konferencja pt. „Widzę, słyszę, reaguję – odpowiedzialnie wobec krzywdy dziecka. Procedury interwencyjne oraz wyzwania w zakresie ochrony dzieci przed przemocą” kierowana do pracowników instytucji oświatowych oraz służb pomocowych. Duże zainteresowanie problematyką oraz zgłaszane podczas konferencji wnioski zachęciły Miasto do opracowania materiałów, które w swym założeniu mogą posłużyć jako „miniprzewodnik”.

– W broszurce znajdują się praktyczne informacje związane z rozpoznawaniem przemocy, jak i reagowaniem. Można też znaleźć dane kontaktowe do lokalnych instytucji i organizacji, które pomagają ofiarom przemocy oraz udzielą informacji świadkom przemocy – zapewnia zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

– Te materiały mogą być bardzo pomocne, zwłaszcza że zostały napisane przystępnym językiem i są dostosowane do poszczególnych grup odbiorców – komentuje zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. 

Przygotowano następujące materiały:

  • ulotka dla dzieci „Nie jesteś sam! Nie jesteś sama!”
  • ulotka dla młodzieży „Nie jesteś sam! Nie jesteś sama!”
  • informator/broszura dla rodzica „Widzę słyszę, reaguję!”
  • informator/broszura dla nauczyciela „Widzę słyszę, reaguję!”

Wydrukowane materiały przekazane zostały do białostockich szkół i przedszkoli. Trafią do dzieci, młodzieży, kadry pedagogicznej i rodziców.

Źródło: Urząd Miejski w Białymstoku

Pt., 10 Lst. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska