Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Do końca stycznia można składać zapotrzebowanie na środki finansowe w ramach programu Opieka 75+

Do końca stycznia można składać zapotrzebowanie na środki finansowe w ramach programu Opieka 75+ fotolia.pl

Rusza kolejna edycja programu Opieka 75+. Do końca stycznia 2022 roku gminy mogą zgłaszać zapotrzebowanie na środki finansowe w ramach programu. W edycji programu na rok 2022 zwiększono wysokość wsparcia finansowego dla gmin z 50 proc. do 60 proc. udzielanego z dotacji celowej budżetu państwa.

Program jest odpowiedzią na wyzwania, jakie stawiają przed Polską zachodzące procesy demograficzne, dlatego skierowany jest do osób starszych w wieku 75 lat i więcej, które mieszkają na terenie gmin do 60 tys. mieszkańców.

Programem będzie można objąć osoby, które po raz pierwszy skorzystają z usług opiekuńczych, jak również korzystające z nich już wcześniej, a także zwiększyć liczbę godzin potrzebnych usług.

W ubiegłym roku pomocą w formie usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych, w ramach programu „Opieka 75+” objęto łącznie ponad 113 tys. osób.

Do końca stycznia 2022 roku gminy mają czas na zgłaszanie zapotrzebowania na środki finansowe do Urzędów Wojewódzkich. Wojewodowie przekażą je do Ministerstwa Rodziny do połowy lutego.

Źródło: MRiPS

Czw., 30 Gr. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska