Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pojazdy z ukraińskimi tablicami rejestracyjnymi a opłaty na autostradach

Pojazdy z ukraińskimi tablicami rejestracyjnymi a opłaty na autostradach fotolia.pl

Od 1 czerwca br. zmianie uległy zasady poboru opłat na autostradach w związku z wojną w Ukrainie. Kierowcy posiadający ukraińskie tablice rejestracyjne będą zobowiązani do wnoszenia opłat drogowych na takich samych zasadach, jak w przypadku innych użytkowników dróg.

Wyjątek będą stanowiły pojazdy przewożące pomoc humanitarną dla obywateli Ukrainy. Nie będą one ponosiły opłat, muszą jednak wcześniej zgłosić swój przejazd.

Każdy podmiot lub organizacja planująca przejazd pojazdu lub konwoju z pomocą humanitarną przez terytorium Polski powinien przekazać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. następujące informacje:

  •        dane kontaktowe (nazwa organizacji, adres siedziby, adres poczty e-mail, telefon kontaktowy, wskazanie osoby upoważnionej do kontaktu),
  •        ilość pojazdów,
  •        numery rejestracyjne pojazdów,
  •        wskazanie kraju, w którym pojazd jest zarejestrowany,
  •        wskazanie planowanej trasy przejazdu przez Polskę, ze szczególnym uwzględnieniem odcinków autostrad A1, A2 i A4 oraz daty przejazdu przez terytorium Polski w obydwu kierunkach.

W przypadku zwolnienia od opłat za przejazd odcinkami koncesyjnymi wniosek powinien zostać przekazany z 24-godzinnym wyprzedzeniem.

Źródło: MI

Czw., 9 Czrw. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska