Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Powrót połączeń kolejowych do Mielca

Powrót połączeń kolejowych do Mielca fotolia.pl

1 września na stacji PKP w Mielcu odbyła się uroczystość oficjalnie otwierająca przywrócone po dwunastu latach połączenia kolejowe z Mielca do Dębicy. Podróż zajmuje teraz o ponad godzinę mniej niż przed rewitalizacją, a dokładnie 35 minut. Komfort na trasie zapewniają zmodernizowane stacje i przystanki.

Powrót połączeń Mielec-Dębica jest możliwy dzięki modernizacji linii kolejowej nr 25 Padew Narodowa – Mielec – Dębica. Inwestycja realizowana jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dzięki Funduszom Europejskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020.

27 września 2018 r. została podpisana umowa o dofinansowanie tego projektu. Zakładana łączna wartość projektu wyniesie ponad 400 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – ok. 344 mln zł. Modernizacja podzielona jest na 2 etapy Mielec – Dębica oraz Mielec – Padew Narodowa.

Jak czytamy na stronie MFiPR modernizacja linii L25 jeszcze trwa, ale pociągi na trasie Mielec – Dębica będą już na stałe kursować.

Więcej informacji tutaj.

Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego

Śr., 1 Wrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła