Własny system oznakowania pojazdów mają niektóre organizacje międzynarodowe. Dotyczy to zwłaszcza tych organizacji, które pełnią misje pokojowe w różnych obszarach świata.
Organizacja Narodów Zjednoczonych i jej agendy posługują się co do zasady pojazdami o numerach złożonych ze skrótu danej organizacji i pięciocyfrowego numeru porządkowego. Tablice maja zazwyczaj czarne znaki na białym tle (choć występują to liczne wyjątki). W ostatnim czasie odnotowano tablice z niebieskim paskiem z lewej strony zawierającym symbol ONZ oraz skrót nazwy – UN.
Numery rejestracyjne pojazdów Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) składają się zazwyczaj z literowego kodu oznaczającego konkretne siły – zgodnie z ich międzynarodowym skrótem (np. AFOR – siły NATO w Albanii, KFOR – siły NATO w Kosowie, MNBGN – Międzynarodowa Grupa Bojowa Północ) oraz numeru porządkowego. Tablice zazwyczaj mają białe znaki na niebieskim tle; między kodem literowym a cyframi często umieszczany jest symbol NATO.
Podobny schemat tablic rejestracyjnych mają misje działające pod egidą ONZ, np. EUFOR – Siły Europejskie w Bośni i Hercegowinie, EUMM – Europejska Misja Monitorująca w Gruzji.
Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie posługuje się pojazdami z czarnymi znakami na białym tle. Numer rejestracyjny składa się ze skrótu OSCE, numeru porządkowego pojazdu i dwuliterowego kodu oznaczającego przynależność do określonej misji, np. MK – misja w Kosowie, MS – misja w Macedonii.