Uzbeckie tablice rejestracyjne swoją strukturą nawiązują do tablic rosyjskich – choć niektóre ich elementy są zlokalizowane w innym miejscu. Z lewej strony tablicy, oddzielony od reszty pionową linią znajduje się dwucyfrowy kod terytorialny; z prawej strony tablicy znajduje się wizerunek flagi Uzbekistanu ponad międzynarodowym wyróżnikiem kraju (UZ).
Środkową część tablicy zajmuje numer rejestracyjny mający charakter wyłącznie porządkowy. Numer ten ma schemat zależny od typu pojazdu. I tak:
· prywatne pojazdy samochodowe mają numer złożony z litery, trzech cyfr i dwóch liter;
· motocykle mają numer złożony z trzech cyfr i dwóch liter. Tablica rejestracyjna jest dwurzędowa;
· przyczepy mają numer złożony z czterech cyfr i dwóch liter. Tablica rejestracyjna jest dwurzędowa;
· pojazdy państwowe mają numer rejestracyjny złożony z trzech cyfr i trzech liter. Podkreślić należy, że najwyżsi urzędnicy państwowi mają pojazdy z numerem rejestracyjnym złożonym z trzech liter i trzech cyfr. W tym przypadku tablica rejestracyjna poza numerem rejestracyjnym zawiera wyłącznie duży wizerunek flagi państwowej (z lewej strony).
Wszystkie wymienione wyżej tablice mają czarne znaki na białym tle (z wyjątkiem międzynarodowego wyróżnika kraju – który to wyróżnik ma kolor niebieski).
Pojazdy należące do osób i przedsiębiorstw zagranicznych oraz pojazdy z rejestracją tymczasową mają wyróżnik regionu, lecz nie mają flagi i międzynarodowego wyróżnika kraju. Osoby fizyczne mają pojazdy z numerem rejestracyjnym złożonym z litery H i sześciu cyfr; tablica ma czarne znaki na żółtym tle. Osoby prawne i dziennikarze mają pojazdy z numerem rejestracyjnym złożonym z litery M i sześciu cyfr; tablica ma białe znaki na zielonym tle.
Numery tymczasowe składają się z litery T i sześciu cyfr. Wyróżnik miejsca rejestracji występuje nie z lewej, lecz z prawej strony tablicy.
Pojazdy o statusie dyplomatycznym nie mają również wyróżnika miejsca rejestracji – tablica zawiera wyłącznie numer rejestracyjny. Numer rejestracyjny składa się z literowego kodu statusu (CMD – pojazd szefa misji, D – korpus dyplomatyczny, T – personel techniczny i administracyjny, X – korpus konsularny i organizacje rządowe, UN – pojazdy ONZ). Znaki na tablicach są białe; tło – niebieskie (w przypadku pojazdów ONZ) albo zielone (w pozostałych przypadkach).
Pojazdy wojskowe mają tablice z białymi znakami na czarnym tle; pojazdy rolnicze – z czarnymi znakami na białym tle. W tym ostatnim w numerze rejestracyjnym stosowany jest nie alfabet łaciński, lecz cyrylica.