Timor Wschodni, jedno z najuboższych państw świata, w 2011 roku zrezygnowało z wykonywania tablic rejestracyjnych przez państwo. Tablice z nadanym numerem wyrabia dla swojego pojazdu sam właściciel. W efekcie występuje duże zróżnicowanie wyglądu tablic.
Najczęściej poza numerem rejestracyjnym (czarnym lub niebieskim na białym tle) zawierają one pod numerem skrót TL (od nazwy państwa Timor-Leste), zaś w prawym dolnym rogu flagę państwa.
Numer rejestracyjny pojazdów samochodowych składa się z pięciu cyfr (podzielonych na grupy – odpowiednio dwie i trzy cyfry), motocykli – z litery i czterech cyfr. Znajdująca się na końcu tablicy rejestracyjnej litera G oznacza pojazd należący do administracji rządowej.
Odmienny system oznaczania mają pojazdy najważniejszych osób w państwie – co do zasady ich numer rejestracyjny składa się z oznaczenia funkcji i – jeśli trzeba – numeru porządkowego. Tablice rejestracyjne są w narodowych żółto-czerwonych barwach i bardzo często mają uwidocznione alternatywnie: pieczęć urzędową albo oznaczenie służby. Odrębny schemat numerów i wygląd tablic rejestracyjnych mają pojazdy policyjne.
Pojazdy korpusu dyplomatycznego (nieliczne zresztą) mają tablicę rejestracyjną z czarnymi znakami na niebieskim tle. Numer rejestracyjny składa się z trzech cyfr (oznaczających w teorii państwo, do którego pojazd przynależy), łącznika, cyfry i liter CD.