Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rusza program wsparcia dla studenckich kół naukowych

Rusza program wsparcia dla studenckich kół naukowych fotolia.pl

30 września rozpocznie się nabór do piątej edycji programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. To wsparcie finansowe dla utalentowanych studentów.

Koła naukowe mogą uzyskać finansowanie albo dofinansowanie projektu, które nie przekracza 70 tys. zł. Dopuszczany jest udział środków własnych (wkładu własnego) w kosztach przedsięwzięcia, ale nie jest to warunek obligatoryjny.

Nabór wniosków rozpocznie się 30 września i potrwa do 4 listopada 2024 r.

Celem programu jest wsparcie studenckich kół naukowych w realizacji badań naukowych i prac rozwojowych oraz w transferze wyników prowadzonych projektów do sfery gospodarczej. Dodatkowo program umożliwia zdobywanie przez studentów kompetencji miękkich przydatnych do skutecznego zarządzania tymi projektami. W ramach przedsięwzięcia możliwy jest także zakup certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników swoich prac badawczych.

Przedmiotem programu jest wsparcie studenckich kół naukowych działających w ramach uczelni w:

  1. prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych, w szczególności mających na celu tworzenie lub modernizację technologii, lub rozwiązań technicznych i popularyzacji ich wyników,
  2. transferze wyników prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych do sfery gospodarczej,
  3. nabywaniu przez członków tych kół kompetencji miękkich potrzebnych do prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych i popularyzacji ich wyników, w szczególności w zakresie komercjalizacji tych wyników oraz związanego z nimi know-how, pracy w zespole i wystąpień publicznych podczas udziału w konferencjach naukowych i naukowo-technicznych oraz seminariach naukowych,
  4. zakupie certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych oraz know-how związanego z tymi wynikami.
    -w celu pomocy kołom naukowym w realizacji innowacyjnych projektów i podniesienia jakości działalności tych kół oraz usprawnienia mechanizmu transferu technologii i rozwiązań technicznych powstałych w ramach ich działalności do sfery gospodarczej.

Źródło: MNiSW

Czw., 19 Wrz. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska