Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Poszukiwany nowy dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

Poszukiwany nowy dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej fotolia.pl

13 sierpnia Minister Edukacji Narodowej Barbara Nowacka ogłosiła konkurs na stanowisko nowego dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Nabór ma związek z odwołaniem 9 sierpnia br. piastującego to stanowisko od 2014 roku dr. Marcina Smolika. Zgłoszenia będą przyjmowane do 27 sierpnia.

Szczegółowe wymagania stawiane kandydatom zostały określone w treści ogłoszenia opublikowanego na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Aby móc ubiegać się o przedmiotowe stanowisko, należy legitymować się wyższym wykształceniem, pełną zdolnością do czynności prawnych oraz niekaralnością za przestępstwo ani przestępstwo skarbowe. Wykluczeni są również kandydaci, przeciwko którym toczy się aktualnie postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego, jak również ci, na których nałożono jakąkolwiek karę porządkową przewidzianą w art. 108 Kodeksu pracy, czy w trybie ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Dodatkowymi wymogami wiążącymi się ściśle ze stanowiskiem dyrektora CKE, są odpowiednie (co najmniej dziesięcioletnie) doświadczenie zawodowe obejmujące również piastowanie przez okres przynajmniej trzech lat stanowiska kierowniczego lub związanego z kierowaniem pracą zespołu. Należyte kompetencje kandydata mają zostać potwierdzone również bezpośrednim doświadczeniem w organizowaniu egzaminów czy prowadzeniu badań w zakresie egzaminowania, jak i posiadaniem stosownej wiedzy na temat oświaty, zamówień publicznych, finansów publicznych i zarządzania projektami współfinansowanymi ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Obowiązkowa wiedza dotyczy ponadto sposobu organizacji szeregu egzaminów oraz systemów oceniania w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Innym warunkiem jest ukończenie przez kandydata formy doskonalenia zawodowego w zakresie problematyki dokonywania pomiaru dydaktycznego.

Własnoręcznie podpisane zgłoszenia oraz inne dokumenty wymagane przez organizatora naboru winny zostać złożone drogą pocztową lub elektroniczną na podany w ogłoszeniu adres ministerstwa w nieprzekraczalnym terminie do 27 sierpnia br. Szczegółowe wymogi dotyczące składanych dokumentów, w tym zasad ich uwierzytelniania, zostały zamieszczone w instrukcji dla kandydatów sporządzonej w pkt. 3-5 ogłoszenia.

Informacje o dopuszczeniu lub odmowie dopuszczenia kandydata do kolejnego etapu konkursu obejmującego rozmowę z wyłonioną komisją, będą udzielone pretendentom w formie listownej lub elektronicznej nie później niż do pięciu dni przed posiedzeniem komisji konkursowej.

Śr., 14 Sp. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Piotr Majoch