Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rozwój sztuki teatru

Rozwój sztuki teatru fotolia.pl

Program „Przestrzenie Sztuki Teatr” jest realizowany od 2020 r. przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest stworzenie centrów rozwoju sztuki teatru, w ramach których we współpracy z lokalnymi instytucjami realizowane są działania artystyczne, edukacyjne i popularyzatorskie.

Program obejmuje przede wszystkim artystów niezależnych i absolwentów szkół artystycznych.

Do kolejnej edycji programu zgłosiło się 12 ośrodków. Przy ocenie złożonych wniosków i wyłonieniu nowych operatorów wzięto pod uwagę: zgodność przedstawionych programów z założeniami „Przestrzeni Sztuki”, uwzględnienie potrzeb lokalnych artystów, dotychczasowe doświadczenie wnioskodawcy, lokalizację jego siedziby oraz dostępne zaplecze infrastrukturalne. Ocena uwzględniała też bardzo ważny dla realizacji programu aspekt regionalny, w tym funkcjonowanie lokalnych środowisk artystów niezależnych oraz dostęp do teatru.

Fabryka Sztuki w Łodzi, Teatr Figur, Fundacja Działań Twórczych w Krakowie, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie oraz Teatr Lubuski w Zielonej Górze – to operatorzy programu „Przestrzenie Sztuki Teatr” na lata 2024-2025. Działania artystyczne rozpoczną się 1 czerwca 2024 r. Na ich realizację każdy z ośrodków otrzyma 450 tys. zł rocznie.

Źródło: MKiDN

Czw., 30 Mj. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska