Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Na rzecz lokalnej społeczności: W Gliwicach z kulturą Ci do twarzy!

Na rzecz lokalnej społeczności: W Gliwicach z kulturą Ci do twarzy! fot.pixabay

W Gliwicach 16 czerwca br., aleja Przyjaźni zamieni się w aleję kultury. Na stoiskach pojawią się setki dzieł, m.in. książki, komiksy, płyty, gry i rękodzieło. Będzie okazja, by nabyć coś wyjątkowego za cenę, którą sami ustalicie! Stowarzyszenie „Cała Naprzód” zaprasza na Wielki Finał 10. edycji Skupu Kultury, największego na Śląsku kiermaszu kulturalnego o charakterze charytatywnym.

Wydarzenie łączy pomoc z kulturą – będzie okazja, by nabyć wydawnicze perełki i niszowe tytuły, ale też pomóc podopiecznym stowarzyszenia „Cała Naprzód”. Za wybraną książkę czy płytę wystarczy wrzucić do wolontaryjnej puszki sumę, jaką uważacie za słuszną. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na wsparcie osób z niepełnosprawnościami. Nad całością czuwać będą dziesiątki wolontariuszy, zaplanowano też spotkania autorskie.

Na alei Przyjaźni staną stoiska z dobrami kultury, a w godz. od 12.00 do 18.00 odbywać się będą warsztaty i animacje. W Ruinach Teatru Victoria zaplanowano z kolei spotkania tematyczne:

  • 12.00 – spotkanie z dr. Mariuszem Snopkiem „Tatuowanie ciała za wielkim murem, czyli o symbolach na skórze w polskich więzieniach”;
  • 14.00 – spotkanie z aktorem Zbigniewem Stryjem na temat uczestnictwa w kulturze;
  • 16.00 – muzyczne podróże z Kajetanem Drozdem, artystą, muzykiem bluesowym, gitarzystą.

Natomiast z tarasu Ruin Teatru roztaczać będą się z kolei dźwięki ulicznego grania.

Warsztat miejski, kulturalna szafa i Wrota Leukodii

Wydarzenie będzie wyjątkową okazją, by wejść do kulturalnej szafy, zrobić sobie zdjęcie i utwierdzić się w przekonaniu, że z kulturą każdemu do twarzy. Zaplanowano też warsztat miejski, na którym będzie można zrobić własny notes, pamiątkową kartkę i inne arcydzieła z gliny i papieru oraz przy użyciu drukarki 3D. Stowarzyszenie GTW zaprezentuje z kolei, jak przedłużyć życie książek i płyt, tworząc z nich kreatywne dekoracje i ozdoby. Miłośnicy niesamowitych przygód i fantasy będą mogli natomiast przeżyć niesamowitą przygodę, stać się częścią epickiej historii i dołączyć (o pełnych godzinach) do rozgrywki gier fabularnych RPG.

Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Źródło: UM w Gliwicach

Śr., 12 Czrw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska