Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pracownia Kompetencji Cyfrowych - konkurs dla szkół

Pracownia Kompetencji Cyfrowych - konkurs dla szkół fotolia.pl

W konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” organizowanym przez NASK - operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, mogą wziąć udział wszystkie szkoły w Polsce. Nagrodą są mobilne pracownie komputerowe, które obejmują: 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor. Do wygrania jest ponad 500 takich pracowni.

Wystarczy zaangażować możliwie największą grupę uczniów, zrealizować wskazane dla danego etapu edukacyjnego zadanie konkursowe i w terminie wysłać formularz zgłoszeniowy. Zadania dla szkół przedstawiają się następująco:

  • Klasy 1-3: należy zrealizować moduł kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, pt. „Internet to nie wszystko”, a następnie przygotować projekt kolorowanki, która będzie dotyczyć sposobów na zachowanie równowagi cyfrowej.
  • Klasy 4-6: zrealizować moduł kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu”, pt. „Uprzejmy internauta” i przygotować plakat z hasłem promocyjnym na temat właściwego zachowania w sieci, czyli netykiety.
  • Klasy 7-8 i ponadpodstawowe: zrealizować moduł kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy” (kurs w wersji dla klas 7-8), a później wysłać w zgłoszeniu hasło kampanii w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem odnoszącym się do cyberzagrożeń i sposobów ochrony przez cyberatakami.

Wszystkie wymienione kursy są bezpłatne i dostępne (wraz z dodatkowymi informacjami o udziale w konkursie) tutaj.

Każda szkoła może wysłać jedno zgłoszenie dla każdego z wyszczególnionych etapów edukacyjnych (klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-8 i szkoły ponadpodstawowe). Dlatego, jeśli w szkole jest tylko jeden z wymienionych etapów edukacyjnych – zgłoszenie może być jedno, dwa etapy – dwa zgłoszenia, trzy etapy – trzy zgłoszenia. Najważniejsze to wysłać zgłoszenie w terminie do 30 czerwca 2023 r.

Laureaci konkursu zostaną wyłonieni do 31 lipca 2023 r.

Źródło: MC

Pt., 2 Czrw. 2023 1 Komentarz Dodane przez: Tomasz Smaś

Komentarze

Margaret
0 # Margaret 2023-09-17 20:30
Do dziś nie znamy laureatów tego konkursu. Odpowiedź OSE jest od półtora miesiąca taka sama: "Do 31 lipca komisja wyłoniła zwycięzców. Wyniki wkrótce". Warto się dowiedzieć o co tu chodzi.
| | |