Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

25 mln zł na dofinansowanie organizacji zajęć sportowych dla uczniów

25 mln zł na dofinansowanie organizacji zajęć sportowych dla uczniów fotolia.pl

Minister Sportu i Turystyki ogłosił otwarty konkurs na dofinansowanie w 2023 roku organizacji zajęć sportowych dla uczniów finansowanych ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów. W edycji 2023 kwota do rozdysponowania w ramach programu wynosi 25 mln zł.

Dofinansowanie organizacji zajęć sportowych dla uczniów to kolejna oferta Ministerstwa Sportu i Turystyki skierowana do najmłodszych Polaków. W 2023 roku na upowszechnianie sportu w społeczeństwie zaplanowaliśmy budżet w wysokości 504 mln zł, co stanowi wzrost nakładów o blisko 430% w stosunku do 2015 roku. Nakłady na sport dzieci i młodzieży wzrosną blisko pięciokrotnie - mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Zadania przewidziane do realizacji w ramach konkursu:

  • Zajęcia sportowe dla uczniów organizowane w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” - łączna kwota dofinansowania – 15,85 mln zł.
  • Zajęcia sportowe dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej - łączna kwota dofinansowania – 9,15 mln zł.

Termin składania wniosków określono do 16 grudnia 2022 r., a ich rozpatrzenie nastąpi do 16 lutego 2023 r. Wnioski należy składać za pośrednictwem systemu AMODIT.

Więcej informacji znajduje się na stronie BIP Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: MSiT

Śr., 16 Lst. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś