Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs ofert na dofinansowanie realizacji zadań z zakresu turystyki

Konkurs ofert na dofinansowanie realizacji zadań z zakresu turystyki fotolia.pl

Minister Sportu i Turystyki ogłosił otwarty konkurs ofert na dofinansowanie w 2022 roku realizacji zadań z zakresu turystyki. W budżecie zabezpieczono prawie 3 mln zł. Nabór dotyczy zarejestrowanych w Polsce organizacji pozarządowych oraz jednostek w rozumieniu art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, których działalność w sferze turystyki (w tym m.in. ekoturystyki, agroturystyki, przewodnictwa i pilotażu, rekreacji, wypoczynku, hotelarstwa) lub krajoznawstwa jest jednym z celów lub zadań statutowych i trwa dłużej niż dwa lata. Termin realizacji zadań został przewidziany na okres od 1 marca do 31 grudnia 2022 r.

- Celem corocznie organizowanego konkursu jest podnoszenie konkurencyjności krajowej branży turystycznej oraz wzmacnianie turystycznego wizerunku Polski. To inicjatywa szczególnie istotna w dobie  pandemii COVID-19. Nasze wsparcie  kierujemy do organizacji pozarządowych zaangażowanych w budowanie wizerunku Polski i jej poszczególnych regionów jako atrakcyjnych kierunków turystycznych – powiedział Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Minister podkreślił, że atutem takich organizacji są doskonale wykwalifikowane kadry, których działalność opiera się w większości na wolontariacie. - Dzięki nim, realizowane zadania cechuje profesjonalizm i wysoka kreatywność - szczególnie na szczeblu lokalnym, gdzie właściwe ulokowanie wsparcia stanowi szansę rozwoju niszowych produktów czy inicjatyw turystycznych – dodał.

Wsparcie w wysokości do 75% można otrzymać m.in. na realizację takich działań jak:

  • renowacje i wytyczanie szlaków turystycznych;
  • rozwój kwalifikacji kadr zawodowych i społecznych dla potrzeb turystyki w zakresie poprawy jakości świadczonych usług;
  • innowacyjne rozwiązania w turystyce zwiększające bezpieczeństwo turystów, w tym osób z niepełnosprawnościami i osób starszych.

Termin składania ofert upływa 31 stycznia br.

Projekty, które otrzymają dofinansowanie muszą być zrealizowane w okresie od 1 marca do 31 grudnia 2022 r.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się tutaj.

Źródło: MSiT

Czw., 13 St. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś