Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Odpowiedzi na pytania po konferencji dla pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych

Odpowiedzi na pytania po konferencji dla pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych fotolia.pl

Ośrodek Rozwoju Edukacji opublikował odpowiedzi na pytania, które pojawiły się podczas konferencji „Projektowane zmiany oparte na modelu edukacji dla wszystkich”.

Konferencja dla specjalistów z poradni psychologiczno-pedagogicznych odbyła się w terminie 8-9 grudnia br. w ramach realizacji projektu „Uczeń ze specjalnymi potrzebami – opracowanie modelu szkolenia i doradztwa”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś II, Działanie 2.10.

Pytania, które zostały zadane dotyczyły takich obszarów jak: wczesne wspomaganie rozwoju, organizacja pracy poradni, potrzeba wprowadzania zmian, współpraca z lekarzami, ocena funkcjonalna, działania terapeutyczne, finansowanie, projekty w zakresie doposażenia poradni, asystent ucznia.

Wszystkie zagadnienia zostały wyjaśnione w udzielonych odpowiedziach, przede wszystkim na kanwie przygotowywanej przez resort edukacji ustawy o wsparciu dziecka, ucznia i rodziny. Odpowiedzi udzielili pracownicy i eksperci Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

Z pełną treścią pytań i odpowiedzi można zapoznać się tutaj.

Czw., 30 Gr. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka