Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Muzeum Narodowe we Wrocławiu w całości przechodzi pod opiekę państwa

Muzeum Narodowe we Wrocławiu w całości przechodzi pod opiekę państwa fotolia.pl

Muzeum Narodowe we Wrocławiu - jako trzecie, po Muzeum Narodowym w Lublinie i Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce – będzie w pełni państwową instytucją kultury.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu, które do tej pory było współprowadzone przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, od 1 stycznia 2022 r. będzie instytucją narodową, prowadzoną samodzielnie przez resort kultury.

Zmiana ta będzie przebiegać etapowo. Pierwszym krokiem było wydanie 16 marca 2021 r. zarządzenia Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w sprawie utworzenia państwowej instytucji kultury – Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego zapowiedział ponadto większe wsparcie dla kultury w województwie dolnośląskim.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu trafiło pod kierownictwo Samorządu Województwa Dolnośląskiego na mocy przeprowadzonej w 1998 r. reformy muzealnictwa w Polsce. W 2005 roku Marszałek Województwa Dolnośląskiego podpisał z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego umowę o współprowadzeniu Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Po podpisanej właśnie umowie z dniem 1 stycznia 2022 r. Muzeum Narodowe we Wrocławiu połączy się z państwową instytucją kultury. Zmiana statutu Muzeum Narodowego we Wrocławiu nastąpi 31 stycznia 2022 r.

Źródło: MKiDN

Śr., 1 Gr. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska