Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

VIII Kongres Edukacja i Rozwój. Prawo i zarządzanie w oświacie - zarejestruj się już dziś

VIII Kongres Edukacja i Rozwój. Prawo i zarządzanie w oświacie - zarejestruj się już dziś fotolia.pl

Trwają zapisy na VIII edycję ogólnopolskiego Kongresu Edukacja i Rozwój, który odbędzie się 20–21 października br. w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Wolters Kluwer Polska wraz z redakcją czasopism „Dyrektor Szkoły. Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej” oraz „Wczesna Edukacja. Poradnik dyrektora przedszkola i szkoły”.

Kongres jest kierowany do dyrektorów szkół, nauczycieli, psychologów i pedagogów szkolnych, pracowników wyższych uczelni oraz samorządowców zainteresowanych problemami oświaty. Jego celem jest integracja środowiska wokół zagadnień związanych z rozwojem i wyzwaniami, jakie stoją przed edukacją. Hasło przewodnie tegorocznego Kongresu to Prawo i zarządzanie w oświacie w czasach niepewności.

W trakcie dwóch dni wykładów, warsztatów i konsultacji poruszane będą najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem oświaty w czasach dużej zmienności i niepewności. Dyskusja będzie próbą odpowiedzi na pytanie, jak wykorzystać przyspieszenie transformacji cyfrowej w edukacji, której byliśmy świadkami w ostatnim czasie. Zaprezentowane zostaną dobre praktyki, inspirujące pomysły, ciekawe rozwiązania organizacyjne, metodyczne i technologiczne.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że mogliśmy, jak chyba nigdy dotąd, przekonać się, jak ważne są umiejętności szybkiego reagowania i radzenia sobie z pojawiającymi się problemami oraz te kompetencje liderskie, które wspierają dobre funkcjonowanie społeczności szkolnej w zmieniających się warunkach. Nowy rok szkolny również będzie pełen wyzwań, nie tylko logistycznych i organizacyjnych, lecz przede wszystkim tych związanych z kwestiami przywódczymi i wychowawczymi. O tym, jak sprostać tym wyzwaniom oraz jakie wnioski wypływają z ostatnich doświadczeń, będziemy rozmawiać podczas dwóch dni obrad – mówi Małgorzata Pomianowska, dyrektor programowa Kongresu Edukacja i Rozwój.

VIII już Kongres Edukacja i Rozwój kontynuuje główne założenia jego powstania - integracji różnych środowisk edukacyjnych wokół zagadnień rozwoju i wspierania kadr kierowniczych i nauczycielskich w ich zadaniach oraz w kreowaniu nowoczesnych, najbardziej wartościowych rozwiązań.

Świat na naszych oczach się zmienia. Przyspieszyły procesy powszechnej informatyzacji i edukacja musi brać to pod uwagę. Ale musi sobie tez poradzić z ogromnymi problemami psychologicznymi, organizacyjnymi i kompetencyjnymi. Na VIII Kongresie Edukacja i Rozwój, chociaż w części postaramy się na nurtujące pytania odpowiedzieć, bo czas nie stoi w miejscu i nikt nas nie zwalnia z dbałości o jakość edukacji dzieci i młodzieży – mówi Elżbieta Piotrowska-Albin, inicjatorka Kongresu, Pełnomocnik Zarządu Wolters Kluwer Polska ds. Rozwoju Edukacji.

Kongres będzie również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, dyskusji oraz zadawania pytań ekspertom. 

Wydarzenia towarzyszące:

  • XXIII Krajowa Konferencja Dyrektorów Szkół i Przedszkoli
  • VII Konferencja Edukacja w Samorządach
  • Blok warsztatowy „Dobre Praktyki w Edukacji”
  • Dyżury eksperckie
  • Rozstrzygnięcie konkursu Super Dyrektor Szkoły i Super Dyrektor Przedszkola

Związek Powiatów Polskich objął patronat honorowy nad tym wydarzeniem.

Więcej informacji o Kongresie znajduje się na stronie www.kongres-edukacja.pl

Czw., 26 Sp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska